| Mmooaarro a întrebat:

Nu va pare rau ca nu puteti arata persoanei iubite ce simtiti pentru el/ea?,Cateodata parca un simplu Te iubesc nu este de ajuns nu? Si spre exemplu,atunci cand termini de vorbit cu el/ea la telefon si ii spui "te iubesc" parca o spui din obligatie.Tu,cel care citesti asta,te-ai gandit vreodata sa suni imediat dupa ce ai terminat de vorbit cu el/ea si sa ii spui "eu chiar te iubesc,sincer" eu am facut-o si nu am crezut ca vreodata o sa spun asta unei persoane,dar am simtit nevoia sa ii mai spun o data,parca nu era de ajuns si credeti-ma ca a fost foarte fericita cand a vazut ca sun iar,si a fost si mai fericita dupa ce i-am spus,parca ceva a iesit din mine asa,ca o apasare, dar peste 30-60 de minute,iar a aparut,si iar simteam nevoia sa ii spun ca o iubesc,dar e ridicol sa o suni intruna,pari un obsedat,dar,as vrea sa ii arat ce simt pentru ea,insa nu stiu cum,am incercat,si nu stiu daca ma crede,ea spune ca da,dar din moment ce nu am cum sa ii arat,nu are de unde sa stie nu? tu nu simti nevoia sa ii mai spui inca o data te iubesc dupa ce ai inchis? de ce nu o faci? gandeste-te, nu ai nimic de pierdut!

Noapte buna!

Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

Foarte frumos! M-ai facut sa zambesc happy.
Si eu ii spun de multe ori prietenului meu ca il iubesc, si de multe ori parca imi e ciuda ca nu ii pot spune cat de mult.
Mi-ai dat o idee foarte buna. O sa il sun si eu dupa ce terminam de vorbit la telefon. Poate ca asa o sa inteleaga mai bine ca eu chiar il iubesc happy.

3 răspunsuri:
| 354 a răspuns:

Buna seara! ai foarte mare dreptate, as vrea sa-l sun sa-i spun asta dar orgolilul nu ma lasa, parca l-as lasa la o parte pentru o clipa numai una, dar as face-o numai daca m-as simti foarte fericita in momentul acela!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte frumos ce spui tu acolo! Şi eu ii spun de multe ori acel sincer ''te iubesc'' şi nu din obişnuinţă, ci din dorinţa aceea de a-i spune ce simţi... vorba ta ''acea apăsare''.
Sunt convinsă că prietena ta ştie cât de mult o iubeşti.Pentru fete,respectiv femei, sunt foarte importante cuvintele. Poate la fel de importante precum faptele.Şi dat fiind faptul că îi spui ceea ce simţi, chiar şi sunând-o după ce închizi telefonul, e magistral.

Un week-end plăcut, şi vorba lui DeeaMarry...mai făcut să zâmbesc!

| Justme92 a răspuns:

Am facut si asta de mai multe ori chiar daca poate paream nebunalaughing sau mai bine dadeam mesaj. Dar poti sa ii arati ce simti pentru ea prin fapte nu prin vorbe(fiindu-i alaturi in orice situatie, incurajand-o, sa stie ca are pe cine se baza, protejand-o atunci cand are nevoie etc.) parerea mea.