| alexa141 a întrebat:

O facem neprotejat. dar nici o data nu a ejaculat in mine...nici nu era pe aproape. exista riscuri? daca da la cat timp dupa ce am avut contactul sexual imi pot face un test de sarcina? [fundoi si vot!]

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, exista risc. Daca nu ejaculeaza deloc, riscul este intre 4 si 27% pentru fiecare act sexual (de la lichidul preejaculator), in functie de perioada ciclului menstrual in care te gasesti.
Test de sarcina poti face la 21 de zile de la ultimul contact sexual neprotejat sau dupa 7 zile de intarziere a menstrei.

| Cătălina a răspuns:

Exista riscul cuprins intre 5% si 100%, depinde exclusiv de perioada ciclului in cate erai. Poti face un test dupa 21 de zile de la contactul cu risc sau 7 zile de intarziere menstruala.

| BetterThanDrugs a răspuns:

Dar dc nu o faceti protejat?straight face
Pe langa faptul ca poti avea un copil nedorit, exista riscul unor bolistraight face
Nu aveti bani sa va doare mana daca puneti un prezervativ?winking
Ganditi'va mai mult inainte sa va f****iwinking

| BigBang a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine,pe vulva ta,sanse sa ramai insarcinata nu sunt.Dar, sexul neprotejat, creste riscul transmiterii bolilor prin schimbul de lichide.

| emi29 a răspuns:

Nu imi vina sa cred ce citesc, zeci de intrebari similare, nu aveti bani de prezervative, un test de sarcina costa 12 lei iar o cutie de 3 prezervative 8 lei.ce vrei sa faci cu viata ta vrei sa avortezi, vrei sa ramai infertila, vrei sa ai o crima la activ, vrei sa-ti distrugi viitorul, nu zic sa nu va fu#eti dar faceti-o dracului protejat, pu#a ala de prietenut-o e chiar tamp#t nu stie care sunt riscurile, sau el te convinge pe pro#sta de tine. toti va credeti actori por#o. va jucati de-a viata.

| Florentin_6875 a răspuns:

Daca spui ca nu a ejaculat nici macar in apropierea ta nu cred ca sunt riscuri mai mari de 1% totusi nu o mai faceti neprotejat data viitoare. Si testul il poti face normal cam dupa 7 zile.

| alexa141 explică:

Dar.deci.noi o facem.si dupaia.sta cam juma de ora.pana ejaculeaza...doar ca aintrio dimineata.a facut el si a ejaculat.si dupa masa pe la 4 am facut.si de asta imi e teaamasad

| alexa141 explică:

Si de boli nu e cazul.amandoi avem o singura boala.si aia nu e cu transmitere de nici un fel.
ca am facut analize.happy

| alexa141 explică:

Veste buna[cel putin pentru mine] mi.am facut testul de sarcina.si a iesit negativ! va multumesc pentru raspunsuri:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa nu...chiar si un test IQ, care ar avea o relevanta mai mare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Există lichidul preejaculator cunoscut și sub numele de "picătura plăcerii", care el îl secretă fără să simtă și care conține spermatozoizi. Ai nevoie de unul singur să te trezești cu o surpriză cu ochi. Și riscul e cam de 20%, depinde de perioada în care ești, nefertilă sau nu sau dacă ești la menstruație (când scade riscul mult, e aproape nul, dar este și creste riscul transmiterii bolilor).

Dar acum eu nu înțeleg. E așa incomod prezervativul ăla? Nu e mai incomod să ții calendare menstruale și să fie el precaut în loc să o faceți liniștit cu prezervativ, fără nicio grijă?