| Animeegirl a întrebat:

Dupa cat timp de la contactul sexual neprotejat se poate face test de sarcina cu analize din urina?

Răspuns Câştigător
| scarletjo a răspuns:

14 zile de preferat cu urina de dimineata

2 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Dupa doua saptamani e cel mai indicat

| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Poti face si a 2/3 zi de la contactu sexual,dar de preferabil,poti astepta cateva zile,nu foarte multe insa!
Testu sa l faci cu prima urina de dimineata,pentru ca dupa nu ti da rezultate bune si asa, testele din cate am citit si din cate am patit, numai sunt asa ok.
Pe mine m au mintit 2 teste la rand,adica in doua zile consecutive,respectand intocmai recomandariile de pe prospec, si mi a dat rezultat negativ, desi mie nu mi venise ciclu de 2 luni!
M am dus la dr la ecograf si mii s a confirmat ca sunt insarcinata!
Numai bine!