| Travolta02 a întrebat:

O fata poate sa rămână gravidă dacă ea s-a frecat cu clitorisul de baza penisului? Ea fiind în perioada fertilă. Băiatul nu a ejaculat înainte

29 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dar tu stii care-i baza penisului? Burta!

| Travolta02 explică (pentru Violleta2022):

Puțin mai sus de texticule

| Violleta2022 a răspuns (pentru Travolta02):

Si... "texticulele" alea ce sunt? laughing
ca n-am auzit de asa ceva, in viata mea

https://imgur.com/a/DoDHTKh

| Travolta02 explică (pentru Violleta2022):

Testicule *

| Violleta2022 a răspuns (pentru Travolta02):

Aha...ti-a luat ceva vreme pana sa cauti in dictionar laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu cati anisori ai, dar evident esti foarte-foarte micut de varsta (probabil 10-11 anisori), daca nu esti capabil nici sa explici si nici sa intelegi ce se intampla in corpul unei femei si mai ales cum se reproduc oamenii, fiindca femeia este imposibil sa ramane insarcinata prin clitoris, atata vreme cat penisul nu a penetrat-o vaginal.

Eu spun sa iei o pauza de la lectia de reproducere a oamenilor, puannd mana pe cartea de biologie de-a VII_a unde se descrie organele sexuale masculine, macar sa ai idee unde este fiecare si cum se numesc, fiiindca tu nu cunsoti nici macar termeni lor corecti.

Peste cativa ani revino cu intrebari despre sex si reproducere, dar intre timp, aprofundeaza si descopera ce ai tu in pantaloni, invata sa-ti speli cucul si ousoarele ZILNIC cu apa calda si sapun.

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Hammurabi a răspuns:

Este puțin probabil ca o fată să rămână gravidă în urma frecării cu clitorisul de baza penisului. Pentru a rămâne gravidă, este necesar ca spermatozoizii să ajungă în interiorul vaginului și să ajungă la ovul. Dacă nu există penetrare vaginală și nu există contact direct între penis și vagin, riscul de a rămâne gravidă este extrem de mic. Cu toate acestea, este important să utilizați întotdeauna protecție atunci când aveți contact sexual pentru a preveni transmiterea infecțiilor cu transmitere sexuală și pentru a evita orice riscuri nedorite.

| Robert2526 a răspuns (pentru Hammurabi):

Tu citesti ce scrii macar?

"Dacă nu există penetrare vaginală și nu există contact direct între penis și vagin, riscul de a rămâne gravidă este extrem de mic."

Deci si fara sa existe contact, se poate ramane insarcinata? Banuiesc ca ai si o varsta destul de mare...si iti versi frustrarile pe aici. of.

| Hammurabi a răspuns (pentru Robert2526):

Bă frate, tu ori ești infantil o nu pricepi limba română.
Ce nu înțelegi din fraza de mai sus?
Da. Posibilitatea de a rămâne gravidă și fără contact sexual, doar prin jocuri de-astea în apropiere, NU E EXCLUSĂ TOTAL.
Dar riscul e extrem de mic.
Tu ce vrei de fapt?
Să-ți garanteze cineva că nu poate fi posibilă absolut nici o problemă?
Nu se poate asta.

| Robert2526 a răspuns (pentru Hammurabi):

Mai citeste inca odata, pana la urma sigur reusesti sa vezi problema, nu-i nimic, avem rabdare cu tine!

Cum poate ramane insarcinata o fata fara contact direct intre penis si vagin cum ai spus tu? Chiar sunt curios cum explici asta!

ps:ai ceva probleme de atitudine..ai grija, se pot agrava

| AndreeaWTS a răspuns (pentru Robert2526):

Există lichid preejaculator care poate conține spermatozoizi și pe care nu-l poți controla. Când te joci, nu știi tu sigur și fără echivoc ce și cum se întâmplă în zona aia. Deci un risc există chiar dacă e minor. Hammurabi nu ți-a spus greșit.

| Hammurabi a răspuns (pentru Robert2526):

După ce că ești habarnist mai ești și plin de tine și de tupeu.
De ce s-ar mai obosi cineva să te ajute cu un răspuns?

| Robert2526 a răspuns (pentru AndreeaWTS):

Fara contact = fara penetrare? Atunci da, poti sa zici asa ceva. Dar fara sa atingi cu penisul vaginul, cum ramane insarcinata?

wtf...

Iaodi - lichidul preejaculator nu contine spermatozoizi, poate doar sa ii puna in miscare pe cei ramasi de la o ejaculare anterioara

| Robert2526 a răspuns (pentru Hammurabi):

Poti doar sa recunosti ca ai scris o aberatie si e ok

| AndreeaWTS a răspuns (pentru Robert2526):

Dacă tipa a stat călare pe tine și și-a frecat organul genital de al tău, cum adică fără să atingă? Nu e o mișcare sub microscop ci una aproximativ haotică. De unde poți fi atât de sigur ce s-a atins și cum?
Înseamnă că ceva nu spui corect și noi ne imaginăm aiurea.

| Robert2526 a răspuns (pentru AndreeaWTS):

1. Nu eu am pus intrebarea
2. Hammurabi a scris "Dacă nu există penetrare vaginală și nu există contact direct între penis și vagin, riscul de a rămâne gravidă este extrem de mic.

a scris ca fara contact direct intre penis si vagin, riscul e extrem de mic, ceea ce e evident ca nu exista risc. Omul a scris o aberatie. Poate doar sa recunoasca si e ok, fara sa o arda asa agresiv cu mine.

Te intreb si pe tine. Ce risc de sarcina e fara "contact direct intre penis si vagin" cum a spus Hamnurabi?

| AndreeaWTS a răspuns (pentru Robert2526):

Fără contact direct între penis și vagin, riscul e foarte scăzut, dar nu poate fi exclus complet. Există două moduri principale prin care poate apărea o sarcină în această situație:
Dacă penisul se apropie de vagin (fără intromisiune) dar există urme de secreții de lichid seminal, spermatozoizii pot ajunge în vagin și poate să aibă loc fecundarea ovulului. Este important să știi că lichidul seminal poate fi eliminat necontrolat și înainte de ejaculare.
Și e aproape insesizabil în cantități foarte mici.
Altă situație e transferul spermatozoizilor prin intermediul degetelor sau obiectelor. Dacă spermatozoizii ajung pe mâini sau pe obiecte, cum ar fi jucării sexuale, aceștia pot fi transferați la vagin și poate să aibă loc fecundarea ovulului.
Din ce ai povestit tu că a avut loc, poți tu garanta că zona ta genitală (cu care organul ei genital a intrat în contact) era total sterilă de orice urmă de materie seminală anterioară sau rezultată pe moment ca efect al excitării?
Tu, în momentele alea de excitare, chiar mai erai în stare să analizezi dacă ai avut în zonă lichid preejaculator "contaminat" cu material seminal (aproape invizibil), pe care ea l-a preluat direct frecându-se cu organul genital de zona respectivă?
Înțelegi de ce nu poate fi exclusă 100% posibilitatea unei fecundări accidentale? Mai ales că ea era în perioada fertilă.
Poate, sau mai mult ca sigur, n-o să se întâmple. Dar nu poți avea o certitudine de 100%. De-aia am spus că Hammurabi are dreptate.

| Robert2526 a răspuns (pentru AndreeaWTS):

Cred ca exista o fractura logica pe undeva. fara contact direct, inseamna fara contact. Deci ce zici tu, penisul se aproprie de vagin si cum se formeaza sarcina mai exact?

"Dacă penisul se apropie de vagin (fără intromisiune) dar există urme de secreții de lichid seminal, spermatozoizii pot ajunge în vagin și poate să aibă loc fecundarea ovulului"

se apropie doar si sar spermatozoizii asa sau cum? Vorbesc serios, fara nicio urma de ironie

"Este important să știi că lichidul seminal poate fi eliminat necontrolat și înainte de ejaculare."

De unde aceasta idee? mecanismul ejacularii face imposibila eliminarea de spermatozoizi pana in ejaculare. totusi, sunt dispus sa te cred daca imi arati un studiu relevant pe aceasta tema

Repet, nu eu am pus intrebarea, pe mine doar m-a deranjat expresia "fara contact direct" pe care vad ca ti-o asumi si tu.

Și e aproape insesizabil în cantități foarte mici.

| Travolta02 explică (pentru AndreeaWTS):

Ea a evitat sa atingă capul penisului sau partea de sus a lui, punând mana în zona respectiva. Eu nu mai ejaculasem mai bine de 24 de ore și înainte de contact făcusem un dus, unde am curățat bine zona. Lichid preejaculator nu cred ca am avut pentru ca era în momentul preludiului când s-a întâmplat asta

| AndreeaWTS a răspuns (pentru Robert2526):

Raspuns si pentru Travolta02

Dar tu ai dat toate detaliile astea de la început ca să înțelegem exact ce ați făcut voi doi?
De ce te superi atunci, că fiecare a interpretat după cum și-a imaginat?

Accidente în care o fată rămâne însărcinată fără introducerea penisului în vagin au fost și vor mai fi, întâlnești grămadă și în literatura de specialitate.
Dar exact ceea ce ați făcut voi doi cu toate amănuntele, știți doar voi. Nici nu era cazul să ceri să-și dea alții cu părerea.

| Robert2526 a răspuns (pentru AndreeaWTS):

Tot nu ai inteles ca eu nu am facut nimic? Omul a explicat destul de clar. Nu are motive sa creada ca poate exista o sarcina! Voi speriati pe aici oamenii

| AndreeaWTS a răspuns (pentru Robert2526):

Și dacă nu are motive de îngrijorare, de ce a mai întrebat aici?

| Robert2526 a răspuns (pentru AndreeaWTS):

Wtf tu ai o problema serioasa ma laughing

| Robert2526 a răspuns:

Nu se poate..Nu e destul de logic ca nu se poate?

| Paracetamol0lol a răspuns:

Da, baftă că viața de părinte din ce am înțeles e greahee hee

| andreeaeml1200 a răspuns:

Da mai, ai ramas gravida! FELICITARI
Vrei sa ti caut si o nasa de botez pentru viitorul prunc? happy happy happy

| Lambruzau a răspuns:

Da, se poate, da! Si se mai poate sa fie si daca ai vazut un video porno si ti a ejaculat baiatul pe tastatura!
Se poate si daca te ai uitat pe guara cheii cand isi facea o laba cu mana dreapta, aia cu stanga nu se poate.

| Carbit9669 a răspuns:

Atunci a ejaculat dupa? Este foarte important sa stim cand a ejaculat