| KitTY_2644 a întrebat:

O femeie poate avea o luna menstruatii si o luna nu? daca nu eu am care poate fi cauza? p. s am probleme cu rinichii

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este de natură hormonală. Trebuie să faci dozările hormonale, consult ginecologic și un ecograf pelvian.
De asemenea poți bea ceai de crețișoară pentru reglarea menstrei.
Cât privesc rinichii, crește diureza cu ceaiuri de mătade de porumb, cozi de cireșe, coada șoricelui/calului, fructe proaspete.
Sănătate!
Pa, pa.

| RXN a răspuns:

Cel mai probabil e din cauza faptului ca ai ciclu menstrual de putin timp si inca nu ti s-a reglat.Totusi,poti avea de asemenea o infectie sau probleme cu ovarele, asa ca ar trebui sa mergi la medic, el e in masura sa te lamureasca.

| Азбука a răspuns:

Da, poate avea o luna "menstruatii"- multe! straight face - ca spui tu...
"daca nu eu am care" - aiiii, ti s-au incurcat cuvintele in gura laughing

| BomBonela a răspuns:

Salut,nu stiu cum sa te ajut dar iti pot spune ca o prietena de amea poate avea si 2 luni, apoi vreo 3 nu, nu stiu din ce cauza, dar ti-as sfatui sa mergi la medic.Succese!

| AlexutsSsa96 a răspuns:

Da si eu am avut o luna si o luna nu...E din cauza hormonilor, este o dereglare hormonala. Eu am fost la ginecolog si mi-a prescris niste medicamente, iar dupa ce am terminat medicamentele mi-a venit regulat.Bafta:*