| iAngel a întrebat:

O intrebare mai lunga dar am nevoie de ajutor.in seara asta dupa filmul de la protv, o sa tin o discutie importanta cu iubita mea, suntem impreuna de 5 luni, ea face 16 ani acum in martie, eu am 17 ani, problema este urmatoarea.in prima saptamana/a doua saptamana de relatie, ma chema la ea in fiecare pauza(in clasa) si ne pupam, ne sarutam in continuu, de curand, ne intalnim doar in ultimele 3 pauze, 2 pauze sunt doar pentru ea(e timpul ei.)dar problema este, ca, cand stau cu ea in clasa in pauzele alea 3, nu este ca inainte straight face cand o sarut sau vreau sa ii dau mai multi pupici imi spune sa stau mai "cuminte" ca, chestiile astea le facem doar cand suntem doar noi doi, ca sunt colegii ei de fata, si i-am spus dar iti este rusine? si a zis si o prostioara "ete pla, nu imi este rusine" ea nu vorbeste urat deloc, dar a scos asta din gura fara sa vrea, si imi spune ca sunt prea pupacios, prea romantic, nu o inteleg straight face si daca vreau sa o conduc acasa imi spune ca se duce cu colegii ei, si daca insist, refuza pe un ton ridicatstraight face si renunt sa mai spun asta, ca sa nu se enerveze straight face Cand ma duc la ea acasa, sau ea vine la mine, este totul de vis, nu stie cum sa intre cat mai mult in inimioara mea, ne sarutam non stop, este perfect, dar in public straight face nu este ea straight face o sa port o discutie cu ea sa vad de ce anume face chestia asta, si daca vreau sa o conduc acasa, nu inteleg care este problema, se poate duce cu colegii si in alta zi straight face ea a zis cand o sa se incalzeasca afara atunci o sa o duc mereu acasa, acum este frig si trebuie sa ma duc la mine acasa, dar eu vreau sa o duc pe ea, sa mai vorbesc cu ea, etc.chiar nu o inteleg straight face ce sa ii spun in seara asta? cum pot rezolva problema? Cum sa nu ii mai fie rusine in public, ca sigur asta este problemastraight face Eu ii spun ca NU ma intereseaza daca ma vad altii ca ma sarut cu ea, si ea spune ete da, nu este frumos, dar nu intelege ca si altii fac la fel ca mine straight face (Este prima relatie pentru amandoi)

5 răspunsuri:
| Onn3 a răspuns:

Pai trebuie sa porti o discutie serioasa si nu lasa numai tu de la tine ca atunci unde ajunge relatia asta,spune-i si tu pe un ton raspicat ca poate sa mearga si cu ai ei colegi si alta data, sau intelegeti-va o zi sa o duci acasa si o zi sa se duca cu iubitii ei colegi, iar treaba cu sarutatu' spune-i sa nu-i mai pese atat ca doar nu sta cu lumea ci cu tine. Oricum nimeni nu scapa de gura lumii.

| DeeaMarry a răspuns:

La faza cu saruturile in public cam are dreptate. Adica, nu zice nimeni ca nu poti sa o saruti, sa o ti de mana, sa o imbratisezi, dar cu masura! De ce? Pentru ca aratati o lipsa de respect fata de persoanele din jurul vostru. Gandeste-te putin, tu daca ar trebui sa stai langa un cuplu care se saruta cu foc, nu te-ai simti un pic aiurea, parca in plus, parca iti e jena sa te uiti spre ei. E...cum sa zic, ca si cum te-ai da in spectacol. Poti sa ii dai pupici, sa o ti de mana, eventual sa o mai si imbratisezi, dar sa ai tot timpul in minte ideea ca mai sunt si altii acolo, ca nu te poti purta chiar ca si cum ati fi singuri.
Mi se pare normal sa aiba putin timp si pentru ea, cum spuneai tu, 2 pauze. Nu trebuie sa o sufoci! La fel de bine iti poti petrece si tu timpul ala cu prietenii tai. Pentru ca mai exista si ei, nu doar iubita ta!
In legatura cu condusul acasa... Pe de o parte are dreptate. E frig, deci nu prea e timp de plimbari. Si daca merge cu colegii mai petrece si ea putin timp cu ei, ca oricum voi va vedeti si la voi acasa(cateva ore bune, din cate am inteles). Cand ea merge cu colegii, mergi si tu cu ai tai!
Eu cred ca tu esti prea sufocant, cel putin din punctul ei de vedere.
Cel mai bine e sa discutati, sa o intrebi cum ar vrea ea sa te porti, sa "negociati" si sa ajungeti la un punct comun.

| iAngel explică (pentru DeeaMarry):

Am vorbit cu ea dar a spus ca este prea obosita acum si ca vorbim maine despre chestia asta(faza in clasa) dar in schimb inainte sa incepem sa vorbim,i-am spus ca am vrut sa o conduc acasa si a spus ca nu avea rost pentru ca ea acum merge cu colegii acasa,ca este frig si de ce sa ma intorc tot drumul de la ea pana la liceu iar pe urma pana la mine acasa,mai ales singur(ca daca o duc pe ea colegii nu ma astept pe mine sa ma intorc) si am zis ok,si ea a spus "nu ma intereseaza daca te superi la chestia asta,dar ne vom plimba cand va fi cald,nu acum,tin la tine,poti sa te superi daca vrei" si am inteles-o, si sa vad ce spune de clasa. a spus doar ca "chestiile astea le facem doar cand suntem doar noi doi, hai ca vorbim maine dimineata cand ma trezesc ca acum imi este somn" si l-am sunat pe fratele ei peste 10min si a spus ca doarme si mi-a dat la telefon sa aud cum dormea big grin(chiar dormea nu a fost o minciuna, s-a trezit la 6 dimineata astazi)si sa vad ce spune despre clasa.adica daca este vorba de sarutatul in clasa.o sa ii spun ca ce,ea sta cu colegii de clasa sau cu mine? nu are de ce sa se simta jenata, place un baiat din clasa si nu vrea sa vada ca suntem impreuna? ca la inceputul relatie ne sarutam in clasa fara nicio problema, dar de la un timp s-a "racit" cand suntem in clasa. straight face

| DeeaMarry a răspuns (pentru iAngel):

Nu ai inteles absolut nimic din ceea ce ti-am spus. Chiar imi pare rau pentru tine, insa imi pierd timpul incercand sa te fac sa intelegi ceva ce oricum nu o sa intelegi.

| ella21031 a răspuns:

Este posibil ca sa exeste in cercul ei de prieteni(acei colegi) un baiat de care ii place si ar vrea sa fie cu el. si nu lasa numai u de la tine fii mai impunator de exemplu"azi vreau sa vin cu tine acasa" si daca zice nu o intrebi "prietenii(colegii)sunt mai importanti decat mine". sper sa rezolvi ceva. pupici:*