| Mini Roxi :x a întrebat:

O intrebare pentru baieti. (mai ales pentru cei mai timizi)
Daca o fata ar vrea sa se comb cu tine cum tiar atrage atentia fara sa para disperata?

5 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Eu stiu cum am atras atentia eu. laughing

Am fost timida si indrazneata in acelasi timp, ma rog, nu foarte mult. straight face
. Da`i de inteles prin jocuri, de exemplu eu ziceam ca m-am gandit la el, ca-l iubesc etc. Pana la urma i-am zis "Cred ca-mi place de tine", si ne-am combinat. happy

| WickedBoy a răspuns:

Cum ar putea fi o fata disperata sa se combine cu un baiat timid?confusedSi eu cred ca daca, tu chiar il iubesti sincer ar trebui sa ii spui pe fatawinking. Dar daca e timid pot spune ca nu prea a avut prietene si el o sa accepte oricum mai ales daca arati bine, daca te iubeste si el sau nu e altceva... dar ce varsta ai?confused

| perro12 a răspuns:

Incearca sa vb cu el si fa-l sa nu mai fie timid in fata ta.Si incepi sa-i spui cati place de el si gata.

| Tom a răspuns:

Pai trebuie sa-i dai mai multa atentie sa vb cu el pe mess mai deschis si vei vedea ca pe masura ce vorbesti tot mai deschis cu el asa incet isi va da si el drumu si va vorbi cu tine fara sa-i mai fie rusine.
Ca sa-i atragi atentia incerca sa-l mai suni sa-l intrebi ce mai face, sau mai intra u pe el pe mess si atunci el v-a realiza ca il simatizezi si poate te va chema el la un suc, si in felul asta nu vei parea nici macar putin disperata.
Daca nu merge nici asa incerca sa-i bati apropouri sa vezi ce parere are despre tine sau daca nu incerca sa-i spui cumva in gluma ca-l placi si vezi cum reactioneaza si daca nici asa nu da nici un semn i spui direct si ori te combini cu el ori nu alta varianta nu mai ai.

| zalisa a răspuns:

Cu siguranța, nu încercând să nu pară disperată.
laughing
oh go on