| anonim_4396 a întrebat:

O parere ceva plz! am iesit afara cu un prieten de al meu[foarte buni prieteni suntem, cica]pentru prima data doar noi doi.Acum cateva luni ii placea de o prietena de-a mea, iar acum o saptamana l-am intrebat daca ii mai place si mi-a zis ca nu stie, ca e confuz.
Azi l-am intrebat iar si mi-a zis acelasi raspuns, insa cu ceva in plus. mi-a zis: oricum tie nu iti convine cand iti vorbesc de ea [desi nu`mi vorbeste mult despre ea] so mi-a insinuat faptul ca sunt cam geloasa cand vine vorba de ea. straight face
si nu i-am recunoscut ca sunt geloasa si mi-a zis ca sunt usor de citit. dar nu a insistat cu chestia asta.
Intrebarea mea ar fi : exista vreo sansa, macar una la o mie, sa ii placa de mine si de prietena mea, dar de fapt nu stie ce vrea sau sa nu stie ce e in mintea lui? ma considera doar o prietena si nimic mai mult?

mentionez ca la scoala tot timpul vine la mine sa vorbim, se poarta frumos cu mine, sta mai mult cu mine decat prietenii lui, etc in mare da semne ca m`ar placea, dar chiar nu stiu ce sa cred.
doar pe voi ma bazez, TPU.Asa mai vad cateva pareri si sfaturi sincere laughing mutumesc!

Răspuns Câştigător
| DannyCaponne a răspuns:

Sunt baiat, si am inteles perfect ce vrei sa spui, te place. iti zic sincer, tine la tine, dar nu ti-o poate spune, pun pariu ca e putin rusinos tongue timid. Nu poate vorbi cu tine despre cine ii place : pentru ca aceea esti tu! tongue, zice ca cica e confuz pentru ca nu vrea sa para ca nu place pe nimeniwinking incearca sa minta. dar ii e greu, actioneaza, ai sanse la el, pare de treaba! ^^ Sper ca sfatul meu sa te ajute! Multa Bafta!

4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Dacă îți petreci mult timp cu el veți ajunge să faceți și sex. Înainte să îți începi activitatea sexuală să citești din cărți de anatomie, cum este cu reproducerea la oameni și sexologie, unde scrie de toate despre sex dar și despre metode de evitare a unei sarcini nedorite + cărți de dermato-venerologie despre boli cu transmitere sexuală. Dacă nu ești în protecție biologică, și mai și ejaculează în tine, evident că poți rămâne gravidă de la dezvirginare. Că deseori prezervativul se rupe la dezvirginare. În cartea de sexologie vei vedea și poziții indicate pentru dezvirginare, și poziții de act sexual etc. Dar foarte importante sunt metodele de evitare ale unei sarcini nedorite.

| Aylee a răspuns:

Eu zic ca e vorba doar de o prietenie, si eu ma inteleg foarte bine cu colegele mele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E posibil sa te placa, e posibil sa fie doar o ameteala in mintea lui.
Sau poate nu ajunge la tipa respectiva si se multumeste cu tine.
Si faza ca ti'a insinuat ca esti geloasa poate sa fie si citita altfel, vrea sa afle ce simti pentru el, daca simti ceva pentru el.
Mai lasa timpul sa treaca si te vei lamuri daca te considera ca o buna prietena sau mai mult.

| Florin_1051 a răspuns:

Daca baiatul chiar se poarta cum spui tu,crede-ma ca te place foarte mult si nu stie cum sa te faca sa iti dai seama de asta sau nu are curajul necesar. Tinand cont ca voi va considerati prieteni buni, el se teme sa iti faca vreo propunere pentru ca ii e frica sa nu fie refuzat si sa stricati si prietenia. CREDE-MA PENTRU CA SUNT BAIAT SI CUNOSC BINE SITUATIA FIINDCA AM TRECUT SI EU PRIN ASA CEVA CU O FATA, IAR ACUM SUNT IN SFARSIT CU EA. Ar fi foarte bine sa faci tu primul pas...vei avea de castigat.