| Geaninaaaaaaa a întrebat:

O prietena de a mea (18 ani)s-a indragostit de cel mai bun prieten al tatalui ei. Prietenul si tatal au aceeasi varsta (40 de ani). Prietenei mele ii e frica sa se bage pentru a nu strica prietenia dintre el si tatal ei.Ce sfat sa ii dau? Daca tatal acelei fete ar afla cel putin asta(ca s-a indragostit de cel mai bun prieten al lui) ar iesi cu scantei.Va rog sa ma ajutati ce sfat sa ii dau prietenei mele pentru ca sufera cand ii vede laolalta pe taicasu si cel mai bun prieten de care s-a indragostit.

16 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Nu iti bate capul... daca este cu adevarat cel mai bun prieten al tatalui ei nu o sa stea cu ea niciodata

| corbulalbrosu a răspuns:

De ce esti tu sigura ca tatal ei ar fi 100% impotriva relatiei de prietenie dintre ei. Fata este majora si poate decide cum crede ea ca este mai bine pentru ea.Intrebarea este daca respectivul a bagat-o macar in seama? In caz contrar toata discutia este apa de ploaie laughing

| Geaninaaaaaaa explică (pentru corbulalbrosu):

Nu,nimeni in afara de mine nu stie(sunt prietena ei) si fata se gandeste ca e penibil sa-l prezinte pe cel mai bun prieten al tatalui ei (care ii mai e si profesor cum spuneam) ca iubit.Mentionez ca tatal e un pic cam dificil si strict cand e vorba de un iubit pentru fiica lui(prietena mea).De aceea sigur ar iesi scantei daca ar fi ceva intre ei, iti dai seama 40 de ani!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

S-a-ndrăgostit, atât. Toți ne îndrăgostim, unii de vedetele de cinema, alții de vreun personaj simpatic, fiecare, în funcție de vârstă... Prietena ta, nu cred că îl iubește, ea e doar atrasă de aspectul lui fizic, ori s-a lăsat cucerită de atitudinea lui familiară. Poate omul era amabil și ea deja și-a imaginat nașterea unei povești de iubire. Se va vindeca și de iubirea asta, atunci când un alt surâs îi va atrage privirea.

| Fatamuntilor a răspuns:

In dragoste trebuie sa faci sacrificii,trebuie sa faci compromisuri!
E greu sa stai departe de omul care se afla in preajma prietenei tale tot timpul,e clar ca nu il poate uita.
Fa-ti timp si iesi mai mult cu prietena ta, mai ales cand stie ca acel prieten e in casa la ea.
Propune-i sa invatati impreuna la tine acasa, daca si parintii tai sunt de acord.
Sa incerce sa-l evite, pe cat posibil.
Ma gandesc ca prietenul tatalui nu se da la prietena ta, corect?

| Geaninaaaaaaa explică (pentru Fatamuntilor):

Sigur ca nu, nici macar nu stie, nu stiu cum ar reactiona! Cel mai grav este faptul ca ii este profesor!

| Alcyon a răspuns:

Prea suna a telenovela.

| grab a răspuns:

Daca omul arata bine e normal sa atraga fetele mult mai mici. acuma, pentru binele tuturor e bine sa faca un efort si sa il evite o perioada pana il uita sau isi gaseste altul mai mare ca ea dar nu cu atatia ani peste. stima!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se vede ca e panarama.

Răspuns utilizator avertizat
| 1DeadMemories a răspuns:

Hey ...in primul rand omul ala(prietenul) de 40ani e tampit daca accepta o asa relatie, restul e can can happy

| Raluu21 a răspuns:

De ce si-ar complica aiurea viata la cei 18 ani ai ei cu un tip de 2 ori mai mare ca ea, care este prieten cu tatal ei (de aici, o gramada de probleme) si pe deasupra si profesorul ei (alt dezastru laughing)
Ar trebui sa fie un pic mai matura la varsta asta, sa isi dea seama ca in primul rand ar avea cearta in familie si probleme la scoala... si pur si simplu, e tanara, de ce ar vrea un barbat de varsta cu tatal ei? laughing
Tu ca prietena incearca sa ii explici cat de bine poti ca aceasta relatie poate nu e imposibila dar nu ii aduce nici un beneficiu, iar daca tatal ei sau cineva de la scoala afla s ar putea sa intre in mari belele pentru ce? Se merita?
Incearca sa iesi cu ea cat mai mult, mergeti prin oras, in pub uri, la petreceri, fa i cunostiinta cu prietenii tai, poate va gasi alt baiat dragut si sa speram mai apropiat de varsta ei laughing :*
Si pana la urma are doar 18 ani, se va mai indragosti de multe ori, nu are de ce sa sufere dupa un barbat matur cu care nici macar nu a avut o relatie... Aiurea laughing

| crys12 a răspuns:

Buna Geanina happy Pai eu consider ca ar trebui sa renunte la el spre binele ei. In primul rand pentru ca este prietenul tatatalui ei si are o varsta mult mai mare decat ea.In al doilea rand inteleg ca s-a indragostit de el.dar nu cred ca au niciun viitor fiindca este o relatie imposibila.Iar daca va insista si va prinde curaj pentru a avea o relatie cu acel domn va intampina foarte multe probleme. Si cu familia ei, cu prieteni si cu toata lumea. Deoarece diferenta este destul de mare si lumea o va judeca, pentru ca poate sa-i fie chiar fiica. Asa ca ar trebui sa se gandeasca mai bine la ea si inainte de a lua diferite decizi. Decat sa aiba probleme mai bine renunta! Nu are de ce sa lupte! In cele din urma isi va gasi o persoana de-o varsta apropriata si nu va avea atat de suferit. Sper ca o sa ia ceva in considerare de aici si multa bafta!

| RainbowSisi1234 a răspuns:

Eu as zice sa gaseasca pe cineva de varsta ei