| Ingrid003 a întrebat:

O sa am probleme de sanatate pentru ca nu mi-am inceput viata sexuala la timp? Am aproape 27 de ani si tot singura sunt. Nu ma simt prea bine, dar mi-e rusine sa merg la ginecolog ca nu m-a vazut nimeni dezbracata.

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Pai trebuie sa te duci, ca sanatatea e mai importanta decat rusinea, si clar ai nevoie de tratament. Stiu ca iti e rusine, tuturor le e. dar cand e nevoie nu ai de ales.

19 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Adica inca esti virgina sau ti-ai inceput viata sexuala mai tarziu? Nu o sa ai nicicum probleme de sanatate din cauza asta, dimpotriva, oarecum ai fost ferita de bolile cu transmitere sexuala. Oricarei fete ii e rusine sa mearga pentru prima data la ginecolog, si poate si a doua si a treia. Tu trebuie sa te gandesti ca el te priveste ca medic, si esti un pacient ca oricare altul. Nu esti prima pe care o vede, si in plus tu daca consideri ca nu ai vreo problema de sanatate, te poti duce doar sa discuti cu el ca sa vezi daca e ceva in neregula cu tine. Spui ca nu te simti prea bine, dar din ce cauza? De ce consideri ca din cauza asta e? Poate daca iti iei o prietena buna cu tine iti va fi mai usor. Sau poti cauta o femeie doctor, asa poate iti va fi mai usor.

| Ingrid003 explică (pentru IsabelaIssa):

Adica sunt virgina. Stiu ca nu m-ar privi in vreun fel, doar ca mi-e rusine pentru ca nu m-a vazut nimeni dezbracata. Cred ca nu ma simt bine din cauza ca ma dor ovarele cam des si nu pot sa dorm nici noaptea si parca tot mai des ma dor. Ma gandesc mereu la asta si tot mai rau ma simt.

| PinkTerror a răspuns (pentru Ingrid003):

Atunci lasa pudoarea si mergi la doctor. El poate sa iti spuna cel mai bine ce ai si ce se intampla cu tine.

In ceea ce priveste varsta, notiunea de daca ai peste x si esti virgina este de o ridiculozitate (nu stiu daca exista cuvantul asta dar ar trebui) inimaginabila.

Numai tu poti sa stii cand si cu cine vrei sa faci acest pas. Iti doresc sa iti gasesti persoana potrivita si multa fericire.

Have fun,
PT

| Felys a răspuns (pentru Ingrid003):

Ovarele dor pentru ca sunt inflamate,este o raceala care trebuie tratata, nu conteaza daca esti virgina sau nu, oricum ai nevoie de tratament adecvat asa ca lasa jena si cauta un ginecolog femeie daca crezi ca te simti mai bine asa, nu uita, sanatatea e mai presus de orice

| IsabelaIssa a răspuns (pentru Ingrid003):

Pai trebuie sa te duci, ca sanatatea e mai importanta decat rusinea, si clar ai nevoie de tratament. Stiu ca iti e rusine, tuturor le e. dar cand e nevoie nu ai de ales.

| Purec a răspuns:

Da, logic ca poti avea probleme, la varsta ta puteai sa ai si copii. Ce te face sa fi singura?

| がさいゆの a răspuns:

Desigur ca nu vei avea.Ai fi avut daca ti-ai fi inceput-o cand era prea devreme.Viata sexuala trebuie inceputa cand ai +18 ani, cand nu mai esti minor.

| XxBlueRosexX a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine sa mergi sa te vada un ginecolog mai ales daca e femeie...eu aveam 18 ani cand am fost prima oara la un control si era un barbat, iti va fi rusine putin la inceput apoi stai linistita ca o sa treacawinkingcat despre probleme nu ai cum e bine ca te-ai pastrat dar e destul de tarziu pentru ca acum nu vreau sa te sperii dar cu cat inaintezi in varsta cu atat e mai dureroasa "prima data" si stiu asta din cata mi-a spus sora mea mai mare si 2 verisoare care aveau mai mult de 27 de ani. baftasi mergi la ginecolog fara rusinicawinking pup

| XxBlueRosexX a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine sa mergi sa te vada un ginecolog mai ales daca e femeie...eu aveam 18 ani cand am fost prima oara la un control si era un barbat, iti va fi rusine putin la inceput apoi stai linistita ca o sa treacawinkingcat despre probleme nu ai cum e bine ca te-ai pastrat dar e destul de tarziu pentru ca acum nu vreau sa te sperii dar cu cat inaintezi in varsta cu atat e mai dureroasa "prima data" si stiu asta din cata mi-a spus sora mea mai mare si 2 verisoare care aveau mai mult de 27 de ani. baftasi mergi la ginecolog fara rusinicawinking pup

| XxBlueRosexX a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine sa mergi sa te vada un ginecolog mai ales daca e femeie...eu aveam 18 ani cand am fost prima oara la un control si era un barbat, iti va fi rusine putin la inceput apoi stai linistita ca o sa treacawinkingcat despre probleme nu ai cum e bine ca te-ai pastrat dar e destul de tarziu pentru ca acum nu vreau sa te sperii dar cu cat inaintezi in varsta cu atat e mai dureroasa "prima data" si stiu asta din cata mi-a spus sora mea mai mare si 2 verisoare care aveau mai mult de 27 de ani. baftasi mergi la ginecolog fara rusinicawinking pup

| Oana92 a răspuns:

Ar putea interveni dezechilibre hormonale, dar nu e obligatoriu. daca esti virgina nu ar prea avea de ce sa te dezbrace, eventual iti face un eco( sau tuseu rectal). eu cand am fost primele dati la ginecolog eram virgina si mi-a facut eco si atat.sanatate!

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Nu e nicio problemă, dar eu zic să mai faci şi tu chestiunea aceea.
Pe curând!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca barbatii sunt niste nesimtiti. daca vrei sa faci ceva, poti sa o faci pentru tine, dar nu pentru porcii ordinari. am un porc chiar langa mine, care confirma toate acestea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa mai vorbim, imi poti trimite id-ul tau de messenger. numai bine si sanatate sa ai!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Virginitatea e supraestimata, pur si simplu fa sex, protejat desigur. Cunosc o fata care se afla cam in situatia ta, avea 24 de ani si intr-o zi s-a hotarat sa-si ia piatra aceasta de pe suflet. A vorbit cu un bun amic de-al ei, un tip de treaba, i-a explicat situatia si au facut sex. Pur si simplu. Asa fata nu a mai trait cu frustrarea si rusinea ca e inca virgina si acum isi vede linistita de viata ei.

Ginecologii vad zilnic femei goale, nu are de ce sa-ti fie rusine. Totusi, pentru un comfort maxim ti-as recomanda o clinica privata.

Si da, lipsa unei vieti sexuale la varsta ta poate fi daunatoare. Iesi in lume si gusta din placerile care iti stau la dispozitie.

| oOSaritaOo a răspuns:

Nu este nicio problemă. Ştiu femei care sunt virgine şi sunt mai bătrâne decât tine. happy Stai liniştită.

Răspuns utilizator avertizat
| hotdesire a răspuns:

Problemele de sanatate sunt normale daca. Lipsa activitatii sexuale iti influenteaza sanatatea in mod negativ.
Ai nevoie de comunicare inainte de orice. putem vb mai multe pe mes daca vrei.

| Alexsiatit a răspuns:

Ingrid, stiu ca este veche intrebarea ta si ca poate este cam prea intarziat raspunsul meu, dar daca vezi asta, te rog contacteaza-ma.
Alexsiatat

| Gg26 a răspuns:

Nu cred ca ginecologul o sa reactioneze ciudat cand o sa ajungi sa te dezbraci acolo in cabinet, tinand cont ca lui ii se intampla asta la ordinea zilei este obisnuit, daca va fi o doctora, mult mai bine. Despre problemele de sanatate nu vad ce ai avea, de obicei problemele de sanatate sunt doar. boli cu transmitere sexuala ce nu cred ai, daca spui ca nu ti-ai inceput viata sexuala la timp. Timp ai, curaj o sa-ti faci. Te asigur ca o sa fie o experienta placutawinking Succes