| AlexandraIleana a întrebat:

Oare a intervenit monotonia? Suntem la distanta de 5 luni. Primele 3 luni a fost la mine in oras si pe urma a plecat in alt oras la faculta. Am tinut legatura chiar si pana in ziua de azi. Va zic totul printr un mic rezumat. La inceputul relatiei, la aproape 2 luni m-a inselat intr-un fel adica cand termina cu mine in oras iesea cu ea, vorbea cu ea etc...in rest nu stiu daca a mai facut ceva,mi-e frica sa il intreb si am zis ca tin in mine. Si am aflat, am stat despartiti vreo cateva zile si apoi si-a cerut iertare, mi-a spus ca-i pare rau si chiar parea sincer. L-am iertat happy si chiar s-a apropiat mai mult. La un momendat mi-a zis ca ma iubeste dupa un timp si eu. Ne iubim..am mai mers si eu pe la el, mai vine si el pe acasa daaar de o vreme incoace zici ca avem un program de vorbit. Vorbim putin la amiaza si apoi seara ce am facut toata ziua si apoi gata. Foarte putin la distanta mai ales.mi se pare ca parca nu suntem compatibili. Nu stiu ce ii cu mine, ma tot gandesc oare mi-ar fi mai bine fara el? Dar nu prea cred..pt ca ne-am despartit acu doua saptamani (eu de el) si 2 zile am stat fara sa vorbim si ma credeti ca n-am mai putut? Si am zis sa vorbim si a venit pentru mine acasa cand ne-am impacat. A fost dragut. Dar a-r trebui sa fiu fericita nu? chiar daca is cu el. Ei bine ma macina ceva de cateva zile. tot ma intreb oare as avea un viitor cu el? Tot ma gandesc ca n-o sa mai continue mult relatia asta si is asa de melancolista. Parca intr-un fel nu mai vreau sa fiu cu el (parca) da intr-un fel da. As fi cea mai trista fara el. Dar chiar nu stiu ce ii cu mine..Is nefericita si ca vorbim foarte putin

3 răspunsuri:
| Diiana232997 a răspuns:

Iti pun si eu o intrebare : Cum ai putut sa il ierti dupa ce te-a inselat? Adica tu ce esti? O carpa? Care o ia de fiecare data cand se plictiseste? Stiu ca nu asta vreai sa auzi, dar daca a facut asta o data e posibil sa o faca si a doua oara. Poate ar trebui sa incerci ceva nou, ma refer cu cineva nou, mai aproape. Gandeste-te la avantajele si dezavantajele de a fi cu el si mai ales gandeste-te foarte foarte bine.

| neutrino a răspuns:

Monotonia este indicatorul principal al sfarsitului unei relatii.

| grab a răspuns:

Daca distanta va omoara relatia nu ai ce face decat sa mai astepti o vreme poate se mai salveaza ceva. altfel schimbati macazul...