| Mkeynes a întrebat:

Oare daca e prezervativul mai gros de exemplu acele cu rizuri, posibil sa nu mai simta prea multa placere?
Dar daca e un prezervativ mai subtire?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Prezervativele amintite (putin mai groase), sunt prevazute cu acele striatii si puncte in relief exact cu scopul de a fi marita pe cat este posibil intensitatea frecarii dintre acele ''excrescente'' aparute artificial pe suprafata penisului de terminatiile nervoase si senzorii excitatiei si ai placerii existente in mucoasa vaginala. Teoretic senzatiile resimtite de femeie pe parcursul penetrarii sunt mult amplificate fata de senzatiile care apar in cazul in care sunt folosite prezervativele netede. In privinta senzatiilor de placere resimtite de barbati, se apreciaza ca devin cu atat mai intense si placute cu cat grosimea prezervativului este mai mica. big grin Sanatate!