| Mkeynes a întrebat:

Acele prezervative cu rizuri "orgasm" provoaca mai multa placere?
Adica sunt mai bune’?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Prezervativele care au pe suprafata lor puncte iesite in relief si tot felul de striatii (rizuri) provoaca o excitare putin mai intensa a vaginului, insa sexul intretinut cu asa ceva montat pe penis, trebuie sa fie practicat cu mai multa finete si atentie. Fiindca in caz contrar daca sexul este mai lung multe si penetrarile sunt prea rapide, o astfel de abordare poate sa produca leziuni destul de neplacute sub forma de julituri si/sau chiar rani pe suprafata mucoasei vaginale. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Depinde. Teoretic, da - pentru că provoacă ceva mai multă fricțiune în vagin.
Din păcate, cam peste 85% dintre femei au orgasm exclusiv clitoridian, așa că e cam ca o frecție la piciorul de lemn...

| Emilian65 a răspuns:

Nu stiu ca nu le-am folosit. Incearca-le si convinge-te singur de eficienta lor.

| EcceHomo a răspuns:

Sunt mai bune, mai ales dacă ai un streptococ şi pruritul nu-ți dă pace.