| RainDrop a întrebat:

Oare, exista o companie care vrea disparitia rasei umane?

14 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Exista mai multe.In general aceste corporatii religioase care militeaza pentru exterminarea rasei umane

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Specia umana ar insemna toti indivizii, adica si ei. Multi s-au gandit insa ca suntem prea multi, dar sunt sigur ca toti traiesc in orase mari. Sunt inca suprafete intinse cu o densitate foarte mica de locuitori. E drept ca unele din ele sunt mai sarace in resurse, dar viata are modul ei de a-si face loc oriunde. E inutil sa ne facem griji din cauza oricaror fantezii conspirationiste cand avem lucruri concrete, mai importante de facut in viata noastra de zi cu zi. Daca aflam un asemenea adevar ar putea fi prea tarziu oricum. Gandeste-te ca sfarsitul ar putea veni mai degraba accidental, natural sau din conflicte decat planificat de catre "cei din culise".
Iti recomand ceva mult mai relaxant, le-am vazut zilele astea si ma gandesc de multe ori ca suprapopularea este reala doar pe anumite suprafete - desi eu sunt unul din acei mai satui de aglomeratie si ideea ca suntem prea multi si s-ar putea sa nu contribui si eu la realitatea asta mi-a venit acum 16-17 ani - inainte de suprapopularea Bucurestiului, inainte de documentare despre diverse conspiratii, chiar inainte de cablu TV in Bucuresti. Seria de documentare se numeste Wild South America si e o productie de top a BBC. Superbe, toate 6.

| Arthur a răspuns:

Si aceia cine crezi că ar putea fi? Dacă ar fi oameni, înseamnă că ar fi sinucigaşi, dacă ar fi alien ...nu am văzut niciunul.

| Sara2 a răspuns:

Dap, cei cu vaccinul AH1N1 au vrut sa reduca populatia lumii pentru ca suntem prea multi, care a fost "slab de inger" l-a facut

| lostcontrol12 a răspuns:

Te uiti la Fringe? vei vedea ca exista o astfel de companie.

| Antonimu a răspuns:

Daca ar exista, mai intai ar trebui sa inceapa cu chinezii. Pentru ca 1 din 4 oameni este chinez.

| ashley26pink a răspuns:

Pai compania aia e administrata tot de oameni(din cate stiu eu extraterestri nu exista si nici animalele nu sunt chiar atat de inteligente), si daca dispare rasa umana (noi), atunci vor disparea si ei.

| emanuelf a răspuns:

Nu disparitia, reducerea, trierea oamenilor. Nu cred ca e o companie anume ci mai degraba marile puteri mondiale.

| anonzone a răspuns:

Dap... din pacate, si uneori folosesc metode cam sinistre straight face cum ar fi vaccinul asta, sau uneori chiar ei provoaca anumite boli, nu stiu exact cum dar asa am auzit, si cred ca aceasta corporatie nu e condusa doar de o tara sua un continent, e ceva m amplu, oricum, nu vor sa o elimine de tot, decat dacas nebuni si vor sa se sinucida, doar ca ei vor sa... "faca spatiu" laughing intr-un fel au dreptate, gandeste-te ca in fiecare secunda o noua viata se naste sau chiar mai multe, desi nu asta e cheia pentru a rezolva problema, disparitia rasei umane, acum nici nu stiu sigur daca aceasta corporatie e... "de succes"hee hee pentru ca mai sunt si oameni destepti pe planeta, si anumiti oameni cu putere probabil sunt constienti de aceasta corporatie si se opun big grin

| anonzone a răspuns:

Nu sa aflat de ea, teoretic, ci e cam logic :-? sau probabil au un site =)) www.distrugemlumea.com/inscrieri =))))))))) nu exclud faza cu extraterestri, dra e clar ca esti fan sf;)) si yope :D

| RainDrop explică:

Ei pot fi cei din area 51(zona 51) care acolo se zice ca ar fi extraterestri, si ar putea fi arme luate de la alieni, pentru americani, pentru a distruge celalalte tari, pentru a exista numai ei, si oricum, daca tot asa de secreta, cum de sa aflat de ea?

| unknown_5004 a răspuns:

Ma laughing nu stiu. da infiintam noi una big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur, dintotdeauna s-a dorit asta, suntem prea multi, dar ma gandesc, daca dispar cei care cumpara, cine le va mai baga bani in conturi, nu frate, au nevoie de noi ca sa muncim pentru ei, nu s-a schimbat nimic, etape gen sclavagism n-au disparut, au trecut doar cateva mii de ani, atat.
Regii de ieri sunt regii de azi.
Daca n-aveau nevoie de banii nostri ne exterminau de mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Coca-cola, microsoft, knorr si alte supe la plic