| sunshine13 a întrebat:

Oare il iubesc sau doar il plac, de fiecare data cand il vad ma inrosesc la fata, cu el sunt foarte timida fata de alti baieti, il visez aproape in fiecare noapte(in vis ba il sarut, ba il imbratisez sau invers), si abia astept sa il vad?

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, eu cred ca esti indragostita de el, pentru ca exact asa eram eu cand l-am cunoscut pe prietenul meu in urma cu 3 ani jumate...si eu roseam la fata cand il vedeam, tremuram toatahee hee, abia puteam sa vb.de rusine, etc...
Asa e la inceput, emotiile sunt prezente, fluturasi in stomac, lipsa poftei de mancare, iti sta gandul doar la el si sa il visezi; stiu cum ehee hee
Dar iubirea adevarata e altfel.CAnd iubesti e diferit pentru.ca sentimentul e mult mai profund, nu mai ai emotii cand il vezi dar totusi il vrei mereu in preajma ta, cand iubesti daci sacrificii pentru persoana iubita.
EU cred ca tu esti foarteee indragostita, nu cred ca iubesti inca ci esti indragostita, sau pur si simplu il placi mult, dar oricum e ceva mai mult.winking.

| Anemona a răspuns:

Chiar il placi foaaarte mult! de iubit nu se stie. e un sentiment

relativ.nimeni nu poatre sti ce simti tu exact

adica nimeni nu isi poate da cu parera...de exemplu:doar il placi

nu ai cum sa il iubesti...sau. normal ca il iubesti. ce este extrem

de clar e ca il placi muuullt mul de tot

incearca sa vorbesti cu el

daca te inrosesti nu e problema... te obisnuiesti repede si nu cred ca va observa

dar e clar ca iti trebuie timp ca sa il cunosti... oricum dragostea

adevarata, aia care se simte doar o data in viata este extrem de profunda...magica chiar:*

succes

| Fuckin-Battlefield a răspuns:

Sound's like love''. si eu sunt in cam aceeasi situatie vise etc, dar e un fel de ''light love ca nu il iubesc in adev sens al cuv mai e pana acolo sa-l sunosc/sti mai binee`-dar e drumul cel bun!

| DenisaMetal a răspuns:

Semn ca esti indragostita.

:*bye

| frumushika09 a răspuns:

Sigur il placi! doar ca trebuie sa-i arati asta cat mai curand ca sa nu suferi dupa el...

| NDY a răspuns:

Yo zic ca tu doar il placi tare si desigur ca aceasta atractie poate trece in ceva mai puternic/profund doar daca l-ai cunoaste mai bine...

| Licurici_4986 a răspuns:

In visele mele. esti doar al meu! dar in realitate esti doar un vis! fa-ti un pic de curaj ...si zi ce simti pentru el

| svetik_1208 a răspuns:

Al iubesti foarte mult aceasta nu poate fi doar o simpla simpatie

| iliteo a răspuns:

Il placi mult, esti atrasa de el, esti indragostita!

| yoana_2922 a răspuns:

Il iubestilove struck