| RAY a întrebat:

Oare ipoteza lui feud cum ca femeile isi aleg parteneri dupa tata si barbati dupa mama?

as vrea exemple clare despre diferenta de varsta intre partenera si partener si tatal lor

14 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
În general părinţii sunt exemplul copiilor. Cel care a crescut fără unul din părinţi sau părintele respectiv a fost mai mereu absent în viaţa copilului, va căuta calităţile necesare părintelui lipsă în partenerul de viaţă.
Din această cauză vezi cazuri în care o adolescentă de 17 ani se îndrăgosteşte de un bărbat de 35 de ani s.a.m.d.
O zi bună!

| Oana92 a răspuns:

Nu e vorba de diferenta de varsta, ci de asemenarile de caracter. De obicei acest fenomen apare in urma unui complex oedip nedepasit/netrait. Din pacate eu observ ca nici eu nu am depasit complexullaughing

| RAY explică (pentru Oana92):

Detalizeaza te rog

| Oana92 a răspuns (pentru RAY):

Adica au aceleasi obiceiuri, se comporta de parca ei ar fi rude de sange.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oana92):

Adica, daca vrei sa ma cunosti cu adevarat trebuie sa-ti fac cunostinta cu mama? opreaaaaaa laughing) nu cred ca ti-ai dorii

| Oana92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica tu m-ai alege pe mine daca as semana cu mama tatongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oana92):

N-ai sa vezi, la cat omor am luat de la mama cred ca m-am saturat, nu mai vreau laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am auzit de feud asta al tau si nici carei feude a apartinut dar daca este vorba despre Sigmund Freud nu am sa-ti spun decat ca asta se mai droga cateodata si traia in lumea lui, daca ambii parinti sunt morti trebuie sa-i dezgropam sau cum? Vai voi cei cu parintii decedati crying( crying( o sa ramaneti fara partenere si fara sotii din cauza lui feud rolling on the floor

| Oana92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu se droga mai! A testat efectele anumitor droguri, dar pentru scurt timp.
Toti psihologii traiesc in lumea lor(ti-o spune una aproape de-a lortongue). Si ce daca sunt morti parintii, crezi ca au uitat ce comportament aveau?

P.S. 2-2tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oana92):

Breeee,m-ai dat pe spate cu "Si ce daca sunt morti parintii, crezi ca au uitat ce comportament aveau? " rolling on the floor laughing rolling on the floor laughing
Cine draci d'amiaza sa uite comportamentul parintilor mei? laughing
Ma bagi si pe mine in lumea aiabatting eyelashesbatting eyelashesbatting eyelashes

| Oana92 a răspuns (pentru anonim_4396):

In care lume? in a mea? esti sigur ca vrei?happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oana92):

Un pic, dar cum intru asa sa ies, fara nici un mm minus tongue ca intoarcem foaia si nu se stie ce si cum kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare o prostie chestia asta

| pufies a răspuns:

Barbatii sunt dupa mame mereu orice-ar face, asa ca e normal s-o ia drept ca model! Insa fetete, nu cred.