| anonim_4396 a întrebat:

Oare merită să mă schimb dintr-un băiat cuminte, sensibil,amabil, puțin timid şi atent într-un bad boy plin de tupeu, aroganță şi nesimțire? Observ că aproape nicio fată nu mă place aşa bun cum sunt.Nu am avut nicio relație până la vârsta mea(19 ani).

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

BadBoy? Te referi la acei baietasi de cartier care se cred zei peste tot? O fata te place pentru ceea ce esti. Vad ca pe aici au sarit multi masculi alfa pe tine sa-ti zica ce si cum, dar nu ti-au explicat rational si cum trebuie. Nu te lua dupa ei, sunt setati pe 0 ratiune si pe trolleala! Asa ca un sfat, fa ceea ce consideri tu si nu te lasa influentat de ceea ce vezi. Ai aproape 20 de ani, nu mori singur. Ai tot timpul din lume sa gasesti o fata, sunt la fete pe lumea astea dar nu stim sa cautam ceea ce vrem!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Drimmero):

Cu asa sfat mori virgin

38 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ai 19 ani, esti student, fratele meu acum este momentul sa adopti atitudinea de bad boys, indiferenta, nesimtire, cu siguranta in camin sau in anul tau ai colegi aroganti si nesimtiti. Integreaza-te in anturajul lor, astfel mai usor inveti sa devii ca ei decat singur, tine minte bunul simt fata de fete=0 toate de aici vor pretinde ca NU te schimba, dar in realitate nu dau nici un scuipat pe tine (scuze sunt dur). Esti la varsta la care trebuie sa te distrezi ca ultimul nesimtit de pe planeta dar in acelasi timp sa te tii de scoala, sa devii cineva. Strabate toate cearsafurile posibile din orasul in care studiezi, nu da doi bani pe parerea societatii si vei fi fericit. Fratele meu iti urez bafta si cat mai multe cearsafuri si inimi frantewinking arata-le cine e sefu.

Răspuns utilizator avertizat
| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Alexander97):

Trece tineretea aiurea pe langa tine

| RAY a răspuns:

Depinde ce inseamna tupeu, nesimtire? personal cred ca fizicul conteaza mai mult ca asa zis carcater de badboy,asa cum noua ne plac fetele frumoase asa s lor baieti frumosi te asigur de asta,faza cu tupeul ai nevoie in viata si de el ca de nu vei fi calcat in picioare de mult,lumea te schimba sa stii,vazand rautatea lor te vei schimba si tu, scimbarea vine fara sa vrei, o femeie cauta protectie desi ce sa gaseasca la un pampalau ce protectie? asta nu-i motiv de jale sa stii, fa-ti scopuri in viata scopul suprem al vieti nu-i femeia sa stii, du-te invata o meserie ca si ele trag la bine vei vedea, multa bafta

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Alexander97):

Cand o sa gasesti sa imi spui bine, man fara suparare te comporti ca o fetita ce naiba fate lesbiana

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Alexander97):

Nu am vrut sa o spun in mod negativ mann si in mod pozitiv,parerea mea conteaza fizicul mai mult ca carcterul de asa zis badboy,dar daca asta esti asa sa ramai simplu, faza cu sa fi mai cu tupeu nu e ceva rau, eu nu sunt alfa man nici nu da lecti,nici nu scimb fetele pentru mine ele nu sunt un scop,scopul meu e in functie de ceea ce imi doresc, mereu imi fac noi scopuri de exemplu un laptop, telefon, o calatorie etc traiesc viata ca pe o calatorie femeile sunt doar o parte nu totul ma intelegi? faza cum ca te comporti ca o fetita e pentru ca vb de chesti sentimentale un barbat nu isi exprima sentimentele ala e rece, fara sentimente lumea s-a schimbat acuma ne plangem mai rau ca femeile din pacate, daca ai face sala si ai face muschi poate ai prinde ceva curaj

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Alexander97):

Nu, din cate am observat eu fiecare isi poate gasi o persoana de sexul opus, suntem 7 miliarde nu cred ca nu ai putea gasi o fata desigur poate nu frumoasa dar sa fie asa la fizic ca tine

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Alexander97):

Si eu am 26 de ani, numai dramatiza atata

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Alexander97):

Normal ca ai, si eu am ce naiba e ceva normal asa ceva suntem oamenii, ai grija sa nu iei hiv de la ele

| anonim_4396 explică (pentru Alexander97):

Daca te simti frustrat ca n-ai o gagica trebuie sa fii tare ratat.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru Alexander97):

Ai conceptii proaste despre fericire. Ma tem ca tot ce vei trai tu toata viata va fi doar o iluzie a fericirii. Cum zicea si PogChamp, pentru un pampalau situatia nu se schimba.

Răspuns utilizator avertizat
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu te schimba, mai ales la varsta asta.
Dupa 20, aia 'bad boy' ajung in majoritatea cazurilor niste ratati, si aia mai seriosi o duc bine.
Scapa de timiditate, dar nu o da in aroganta, si ramai atent, amabil.

| OldSoul a răspuns:

Daca e pentru binele tau si esti constient ca asa ti-ar fi mai bine tie, ca persoana, da, schimba-te! Dar daca e sa te schimbi doar sa atragi o fata nu merita.

| Oana92 a răspuns:

Nu merita sa joci teatru. Pentru ca felul tau de a fi nu il poti schimba cu adevarat. Iti pui doar niste masti, atat.

Ce ar merita sa schimbi e felul in care te vezi, increderea in propria persoana.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Eu cred ca indiferenta e mai puternica decat tupeul, aroganta si nesimtirea big grin.
Daca esti disperat sa gasesti o fata, nu gasesti. Lasa totul sa vina de la sine.

| Seba2013 a răspuns:

Incerca sa te intaresti, dar nu in sensul sa fii rau.

Pe plan financiar, personalitate si fizic.

Daca esti sociabil, este un ajutor.
Daca ai o situtie financiara este un plus.
Daca te ingrijesti, te imbraci frumos, pieptanatura, curatentie si prezenta la unele evenimente...acestea iti pot aduce farmec.
Daca ai probleme cu dantura este bine sa o rezolvi, si punctul acesta aduce un plus.
Cu tenul la fel, este bine sa il ai ingrijit.
Dupa aceea trebuie sa stii ca abordezi cu ele, iar asta depinde de capacitatea ta de a intelege lumea.

Poti sa gasesti si fara aceste calitati, dar nu trebuie sa uitam ca aceste calitati aduc un plus.

Sfatul meu este sa inveti sa fii fericit si cum esti in situtia actuala, iar daca ai nevoie de unele schimbari, trebuie sa le faci pentru tine, pentru o versiune mai buna.
Incearca sa te maturizezi pe unele planuri care poate le ai slabe, si lasa femeile pe plan secundar ca daca nu iti mananca zilele.

Faptul ca nu ai o iubita nu te face diferit, ba chiar mai liber si stapan pe tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu merita sa te schimbi pentru nimeni ca sa te placa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu merită să te schimbi, fi așa cum ești tu acum. Când va fi cazul, vei întâlni persoana potrivită care te va accepta așa cum ești.
Nu înțeleg faza cu „badboy" - am început să urăsc acest cuvânt și a intrat pe lista mea de chestii pe care le urăsc.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Odododododo, mulțam fain că m-ai luminat în legătură cu badboy puppy dog eyes, donșoara Coquina. Îi Sinestra btw smug

| PogChamp a răspuns:

Tot un pampalau ramai, te minti singur.

Răspuns utilizator avertizat
| PogChamp a răspuns (pentru Alexander97):

In contextul de fata tu vrei doar sa iti scufunzi putulica jumate sculata intr-un vagin suculent pentru a-ti satisface fanteziile sexuale. Faptul ca tu te consideri un exemplu in societate de altruism si moralitate nu este relevant in acest context. Oamenii nu se schimba, se pot preface ca se schimba, dar la sfarsitul zilei tot niste scursuri raman. De aceea ador oamenii, supusi futilitatii acestia tot continua sa repete aceleasi actiuni, chiar daca rezultatul este acelasi indiferent de cate ori le repeta.

Răspuns utilizator avertizat
| PogChamp a răspuns:

Te rog nu mai zeflemisi persoane nevinovate ca nu iti pot intelege geniul pe care il emani in aceste citate filizofice. Apropos, de ce nu ma mai bagi in seama? Am inceput sa ma simt singur. Chiar incepusem si eu sa ma bucur ca ma baga cineva in seama in eterna mea lupta importriva sortii.

| PogChamp a răspuns:

Intr-adevar, sindromul stockholm se trateaza, insa doar daca pacientul are initiativa de a rupe legatura cu cel cu care a dezvoltat acest sindrom. Degeaba te minti singur avand in vedere ca tu ai fost cel cu initiativa de a-mi citi mesajele vechi de vreo luna pentru a cauta noroi sa ma stropesti pe fata, din nefericire eu sunt genul de om ce adora conflictul si drama, de aceea fiecare raspuns pe care mi-l oferi imi da un sentiment placut de reusita, ca si cum mi-am gasit un scop in viata. Esti un specimen unic in lume si continui pana in acest moment sa ma fascinezi, te rog sa nu te schimbi niciodata.

| Alynutza5 a răspuns:

Ei bine, nu te schimba.Sunt unele fete care plac acest tip de baiet printre mă număr și eu. Be strong. Să fi așa cum ești.Nu te schimba!

Răspuns utilizator avertizat
| Alynutza5 a răspuns:

Fericirea constă în a fi tu! Nu te simți singur ci te simți bine în pielea ta. Nu, nu poți fi un pampalau, nu ești unul.Și cum am mai spus Be string

| Balan_Mihaela_1992 a răspuns:

Pentru ca nici una nu i buna pentru tine. Asteapta