| anonim_4396 a întrebat:

Este ceva atat de rau in ziua de azi sa fii un baiat cuminte, atent, sensibil, romantic, care nu pune accentul pe sex si care isi doreste afectiune si dragoste din partea unei fete? Observ ca aproape nimeni nu mai pune accent pe trasaturile astea.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Nu, nu e rău deloc.
Mai rău e că fetele în general nu te observă, pentru că sunt alții mai cu tupeu care se strecoară „în față" și ies mai mult în evidență.
Ca să reușești să dai și tu de o fată pe placul tău, învață să nu mai fii timid. E suficient.

12 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Da e rau, in ziua de azi sunt multi mistocari, sunt multi 'smecherasi' care sunt doar gura de ei.Multe javre care cauta doar sa se bage'n seama.Cainele care latra nu musca. Unele femei mai sunt si ele de vina, cand vad un tip romantic, ba rad de el, ba il 'sperie' si se duce mancand pamantul.CUm sa mai ai curaj sa fi romantic cu o femeie, cand alta femeie rade de tinelaughingsau te ironizeaza cand incerci sa fi romantic? E cam trist. Oricum, viata merge inainte.

| RAY a răspuns:

Doar un baiat asexual,gay,impotent poate sa nu puna accent pe sex,adevarul motiv pentru care vorbesti cu o fata care te atrage e ca ceva din creierul tau o considera buna de sex,e moral sau nu asa am evoluat si in lumea barbatilor daca nu ai avut multe trofee esti un ratat,banuiesc ca nu iti doresti asta in plus o fata ce sa faca cu un pampalau, fricos, timid? e plictiseala, monotonie, tu ti-ai dori asa o fata? nu stiu eu nu, eu as vrea o fata nebuna, amuzanta, rea cand e cazul, care nu se plange non stop, hotarata chestii care le apreciem cu toti parerea mea, devino barbat

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Alexander97):

Eu nu te-am judecat, criticat, nu e vina ta ca esti sensibil, ca esti lenes nu e sanatos, astea vin din experienta nu peste noapte, fa sport si karate si citeste carti despre dezvoltarea ta ca persoana

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Alexander97):

Atunci dedica-ti tot timpul la aceste chestii, astea se invata in timp nu te grabi ai tot timpul

| neutrino a răspuns:

Ceea ce spui tu nu inseamna a fi neaparat baiat cuminte, demn de admiratia fetelor, fie ele chiar cuminti si sensibile. Nu uita ca fetele nu trebuie analizate, ci iubite!

| Emilian65 a răspuns:

Nu este rau. Din contra este placut sa auzi ca un baiat este cuminte, bun la carte si-si realizeaza toate obiectivele, fara sa se gandeasca la sex.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt toate lucruri bune, pozitive, nici pe departe rele. Multi nu le apreciaza pentru ca nu le au, nu le-au avut si nu le vor avea. Lumea de azi e bolnava de sex, multi pentru asta traiesc, e tot ce da sens vietii lor. Jalnic. Stai linistit mai sunt si persoane care apreciaza baietii de genul, sa speram ca si tu vei intalni una. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, este rau sa fii urat si timid.

| TPUuser199 a răspuns:

Parerea mea, este ca nu e ceva rau sa fii asa. Mie mi se pare destul de ok. Probabil in ziua de astazi nu toate fetele imi dau dreptate, dar mai sunt care o fac. Nu toate vrem baieti "rai". Un baiat cuminte, dragut s.a.m.d. esti un exemplu bun, bravo!

| Magher_Elena_1990 a răspuns:

Nu ai gasit persoana care trebuie, mai cauta alte fete. Unele si-ar dori sa gaseasca asa