| anonim_4396 a întrebat:

Oare merita sa te schimbi pentru o persoana?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu

| Freya1 a răspuns:

Nu stiu daca sa te schimbi sau sa faci compromisuri.
Intr-o relatie spre exemplu ca sa functioneaza mai trebuie sa lasi si de la tine si sa nu ai intotdeauna dreptate.In fond daca te-a luat asa cum esti trebuia sa isi masoare sansele pe care le are sa te schimbe.

| Hammurabi a răspuns:

Oare e posibil să te schimbi indiferent pentru cine?
Cât crezi că va ține schimbarea? Toată viața?
S-au doar până te plictisești?
De ce ți-ar cere cineva care te iubește (presupun că despre asta e vorba) să te schimbi?

| SG1995 a răspuns:

Da, pentru o singura persoana: Tu insati.

| Nemessys a răspuns:

Daca te schimbi in bine, da, merita. Daca te schimbi dupa mofturile ei, nu. happy

| deeeaqq a răspuns:

3 de nu

| deeeaqq a răspuns:

"mentalitate de grase" rolling on the floor))...

| N0xEterniS a răspuns:

Se merita, dar depinde de persoana respectiva, circumstante.

| CleanHeart a răspuns:

Uneori merita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.Decat daca iti doresti si tu acea schimbare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, nu merita! Schimba-te doar pentru tine si sigur va merita efortul!

| venividivici2017 a răspuns:

Daca e in bine, da...in rau, niciodata happy

| Alesya27alesia27 a răspuns:

Nu merită draga mea, indiferent cine e acea persoană, asa cum părintii tăi te iubesc exact asa cum esti si persoana pentru care vrei sa te scgimbi te va iubi tot la fel, dar daca nu ii place asa cum esti inseama ca nu are ce cauta in viata ta. Crede-mă