| jojo_9371 a întrebat:

Credeti ca merita sa te schimbi pentru cineva, doar de dragul de a te placea acea persoana? :*

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Bună întrebare!
Dacă schimbarea respectivă este în total dezacord cu ceea ce eşti tu ca om, atunci nu. Pentru că n-ai mai fi tu. Însă după părerea mea, cei doi, aflaţi într-o relaţie, oricum se schimbă, se influenţează în permanenţă voit sau nu. Aşa că schimbările care sunt necesare, naturale, benefice oricum nu se vor lasă aşteptate. Iar cel mai bine e să nu ţi se spună (să te schimbi), ci să ţi se sugereze într-un mod fin şi delicat. Iar decizia - dacă vrei acea schimbare sau nu - trebuie să fie numai şi numai a ta.
În mod normal, dacă iubeşti, accepţi şi unele compromisuri, te mulezi după celălalt, îi asculţi dorinţele. Dar ai grijă să nu te mulezi atât de mult, încât să nu te mai recunoşti (asta doar dacă nu sunt numai schimbări în bine şi eşti şi tu de acord cu ele)!
Succes!

13 răspunsuri:
| MâţaD a răspuns:

Daca merita, da... daca nu, nuhappy

| InnocentSmile a răspuns:

Daca ti la ea si crezi ca merita intr-adevar sa te schimbi, da.dar ai mare grija pentru ca schimbarea ta ii poate afecta pe ceilalti dragi.

| Biiiiiia a răspuns:

Pai daca il iubesc si sunt sigura ca si el ma iubeste, poate ca da.

| danycosty a răspuns:

Consider ca acea persoana ar trebui sa te placa asa cum esti pentru ca altfel este o relatie falsa si prefacuta.

| OnlyGirl_5272 a răspuns:

Sincer.Nuu! Pt ca daca aceea persoana nu te place asa cum esthi.Mai bine sa nu te aiba! Fii tu insuti! Succes!:*

| Sabiii a răspuns:

Nu.Tu trebuie sa fi tu insati si sa te comporti asa cum o faci de obicei.ex:eu nu stau cu persoanle carora nu le place de mine.In preajma prietenilor mei ma comport natural si ei ma plac asa cum sunt.Asa trebuie sa fii si tuhappysper ca te'am ajutat. Funda?>big grin

| BeastMaster a răspuns:

Nu cred ca merita sa te schimbi pentru cineva, dar depinde si in ce fel sa te schimbi.

| Syto a răspuns:

Nu.Trebuie să fii aşa cum eşti tu.Nu merită să te schimbi pentru cineva.Acea persoană trebuie să te placă aşa cum eşti.:]

| Mihai112_2526 a răspuns:

Merita sa te schimbi doar daca te schimbi in bine, daca nu nimeni nu merita sa te schimbi in rau pentru aceea persoana:*

| byy a răspuns:

Pai depinde ce schimbare, in bine sau in rau.si depinde si de acea persoana, ce fel de pers ewinking :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde, daca cu adevarat iubesti acea persoana poate ca merita dar daca el iti cere sa te schimbi inseamna ca nu te iubeste cu adevarat ci e doar un profitor ce iubeste doar exteriorul nu si interiorul. Daca te iubeste cu adevarat te va iubii asa cum esti fara sa te schimbi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu există schimbare ce are loc de pe o zi pe alta. Așa că nu te vei schimba pentru nimeni, ci doar te vei preface că ești altcineva. Cel mai rău e că nu te vei putea preface la infinit și că, atunci când îți va cădea masca, persoana respectivă nu te va recunoaște... Prin urmare, nu, nu merită să încerci să te schimbi, îți vei face rău și ție și celorlalți.

| eDy_9467 a răspuns:

Nu nu merita pentru ca daca acea persoana nu te place pentru ce esti nu te va placea niciodata...intodeauna o sa se ascunda dupa acelasi zambet fals...