| Gianina11 a întrebat:

Oare pot exista sentimente de gelozie? Exemplu: Am fost indragostiti unul de altul 16, 17 ani fara sa formam un cuplu. Dupa mult timp mai pot exista sentimente? Am ramas "prieteni". Daca îl invit la nunta mea exista riscul de gelozie?
Tin sa va spun ca au fost sentimente ingropate de vii sad'. Oare sentimentele mor vreodata?
Nu vreau sa îi fac rau, prefer sa nu îi chem la nunta, dar imi este frica sa nu se supere sad

Răspuns Câştigător
| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Deci tu ai nunta cu fix alta persoana, însă tie iti e gândul la altul..practic din partea ta sunt sentimente și încă vii happy Dacă totusi a fost ceva între voi, există sentimente si pentru el

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu cred ca il iubesti pe acel baiat, de ce te casatoresti oare

| mihai69 a răspuns:

Eu am fost la nunta primei mele iubite (pe care am iubit-o - evident! în taină) și n-am murit.

| sofisis a răspuns:

Scuza-ma dar...ce?
Ati fost indragostiti timp de 16 ani dar nu ati format un cuplu? De pura curiozitate: de ce?
Cat despre nunta, ii spui direct si sincer exact ce simti: am nunta, te invit pentru ca imi esti drag dar daca iti creeaza vreun disconfort nu esti obligat sa vii, nu ma supar, faci cum simti. Sau ii spui sincer LUI ca nu stii ce sa faci pentru ca nu vrei sa il ranesti in vreun fel.
Personal cred ca iti faci filme degeaba. Cu siguranta stie ca te mariti de ceva timp, stie ca ai pe cineva de si mai mult timp...acum de ce s-ar supara sau s-ar simti afectat?

| Lizuca1234 a răspuns:

Fetita,tu il iubesti pe tipul asta de care vorbesti. gandeste-te bine cu privire la nunta.

| Alexandru64754 a răspuns:

Nu prea exista riscul de gelozie, adică dacă ar și el pe cineva exista risc 0 daca n-are tot cam risc 0 adică au trecut 17 ani e greu de crezut că mai poți fii îndrăgostit/a după 17 ani chiar daca n-ați format nici macar un cuplu.