| emilia a întrebat:

Ofer 3 funde *!
Dragii mei tpuareti!
Spuneti-mi va rog operatia desfasurata de aflare a densitatii unei tari.
Va rog frumos!
Am nevoie din suflet!
Multumesc!

scuzati categoria ( e cea mai vizualizata).

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

1. suprafata tarii in km patrati
2.numarul de locuitori
3.imparti numarul de locuitori la cati km patrati are tara si aflii cate persoane sunt pe km patrat!

2 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Densitatea unei tari este impropiu zis,dar se refera la numarul de locuitori pe km². La fel se vorbeste despre numarul de medici pe km²,de numarul de scoli,spitale, etc. In rest, faci cum a spus foarte bine Nelul.

| Hombre a răspuns:

Mai soro draga care densitate, de curve sau...ce? Vreau fundita nu fundoi.