| anonim_4396 a întrebat:

Scuzati categoria dar am mare nevoie de ajutor si asta e cea mai vizualizata categorie. spuneti-mi si mie va rog din suflet niste motive pentru a scrie pe cererea de transfer de la un liceu la altul. fundaaaaaa

Răspuns Câştigător
| louise a răspuns:

Pai nu stiu niciodata nu am facut si nu stiu nici pe cineva care a facut dar daca ai pili imediat te transfera pana nu bagi cateva sute de euro degeaba. Asta ma enerveaza cel mai mult in Romania. dar morivele ar fi ceva de genul te`ai mutat si ai vrea sa fi mai aproape de liceu ( asta in cazul in care nu`ti cer acte ) sau ca te supara colegii sau profesori sau ca ti-am schimbat impresia despre liceu si vrei sa merge la altul ptc vrei sa devii altceva si acel liceu se incadreaza mai bine. Incearca si cere ajutorul cuiva mai documentat. fundita puppy dog eyes "puppy dog eyes

2 răspunsuri:
| Barbiiie95 a răspuns:

Daca inveti bine si termini primul semestru cu o medie mare te poti transfera, dar asta dupa primul semestru.Multa bafta.

| georgiana_1403 a răspuns:

Deci chestia e ca nu ma mut dar vreau sa ma transfer la alt liceu pentru ca nu suport nici clasa, nici scoala si nu stiu ce motiv sa scriu pe cererea de transfer. ps:trec clasa a 11-a