| NIMENI_1362 a întrebat:

OFER FUNDITA!
am un amic cu care ma inteleg bine. ne placem reciproc, numai ca lui ii e frica sa faca pasul cel mare pentru ca crede (scuzati cacofonia) ca sunt o fata "usoara" si o sa ii dau cu flit. am crezut ca daca ii zic ca am avut mai multe relatii in trecut o sa par mai interesanta, daca intelegeti ce vreau sa zic.
ce sa fac sa nu ii mai fie frica sa faca pasul cel mare? chiar imi place mult de elsad

4 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Sa ai rabdare si sa-i dovedesti in timp ca nu esti o fata usoara, ca nu vei da "flit", si ca meriti sa te aiba!
Bafta!

| tyana a răspuns:

Sinceritatea nu este intotdeauna rasplatita asa ca pe viitor ar fi bine sa ai grija ce spui despre tine si mai ales, cui ii spui. E o mare minciuna ca barbatii prefera femeile "cu experienta". Da, e adevarat ca le vor dar doar pentru o relatie pasagera.Toti prefera ca iubita o fata fara un trecut tumultos(chiar daca nu recunosc, spunand ca pentru ei nu conteaza ce a fost).
Acum din pacate nu ai ce sa mai faci, renunta la a incerca sa-i schimbi parerea despre tine pentru ca efectul o sa fie exact invers.Lasa-i timp de gandire o vreme si daca nu vrea, asta e.Pe viitor fii mai atenta, exista o vorba veche care spune ceva de genul"barbatul nu trebuie sa stie nici pe jumatate trecutul femeii".

| pantofipantofi a răspuns:

Cica "OFER FUNDITA!" parca ai spune ca oferi 10000 mii de euro happy
vorbeste cu el si spune-i ca il placi, dar eu cred ca daca te-ar fi placut cu adevarat ar fi vrut sa fiti impeuna, nu s-ar fi gandit la trecut

| romulla a răspuns:

Ai raspunsul dat