| anonim_4396 a întrebat:

Off...am fost un mare prost.
In clasa a 7-a imi placea de o fata, si am aflat ca si ea ma place pe mine. Totusi, din cauza diferentei de varsta(ea e cu un an mai mare decat mine) atunci decisesem sa ii dau de inteles ca nu am sentimente pentru ea(desi eu aveam). Pe vremea aia credeam ca imi voi dezonora neamul sau ceva pentru ca e normal ca barbatul sa fie mai mare decat femeia, etc.
De atunci am devenit amandoi reci unul pentru celalalt. Adica nu ne-am prea mai vorbit deloc de atunci.
Acum trec a noua si aparent, ea e in clasa cu mine. Cred ca reincepe sa imi placa din noi de ea, dar aproape sigur ea a uitat complet de mine(adica a uitat clipele petrecute impreuna).
Oare ce sa fac?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa incerci sa discuti cu ea. Nu ai nimic de pierdut. Ba din contra, s-ar putea sa iesi in castig. Bafta, Succes! big grin

| Alexuţ02 a răspuns:

Dacă a ţinut la tine mai demult, sigur o să-şi aducă aminte de tine, dar cu o oarecare dezamăgire, pentru că na, ai "refuzat-o" să zicem aşa...

Vorbeşte cu ea, dar nu te du direct pornit şi sigur că gata, o să te ierte, o să fie totul bine, încearcă să vorbeşti, ia-o de la 0, fă-o să te placă iar cum te plăcea înainte şi asigură-te că peste ceva timp o să stai faţă în faţă cu ea şi o să-i spui de ce nu s-a putut când erai în clasa a 7-a...
Mult noroc, ce să zic, sper că ţi-am fost de ajutor, nu renunţa să crezi în şansele tale big grin

| ngllllll a răspuns:

Atata timp cât trăiești si iubești, nimic nu este pierdut. Daca o iubesti cu adevarat, mergi inainte, insista mult, chiar si o viata.

| Trax a răspuns:

Cred ca ai putea sa incerci daca nu intri chiar all in. Ea a repetat un an, nu?

| anonim_4396 explică (pentru Trax):

Nu a repetat un an, lol.
Doar s-a dat la scoala cu un an mai tarziu. E printre cele mai destepte persoane din scoala