| Ángel_8890 a întrebat:

Off nu stiu ce sa fac baiatul cu care vb nu imi mai scrie de acum de trei zile dar nici eu nu i-am scris deoarece vreau sa fiu un pic indiferenta.nu stiu daca luia ii place de mine, ca sa puteti sa va spuneti parerea ca sa va dati seama daca ii place sau nu ca eu de acum nu mai stiu ce sa cred. uneori cind vb pe mess cu el ore in sir dar uneori foarte putin, cind ma vede venind la scoala ma priveste insistent parca ar vrea sa vb cu mine, a intrebat de mine de o prietena cum sunt eu si ce pareri am despre el. El i-a spus ei ca eu sunt simpatica dar rusinoasa. El este baiat cam complicat nu stiu de ce dar mai demult vb chiar mai mult dar acum.cum sa imi dau seama daca ii place de mine va rog ajutati-ma ca nu mai rezist nu imi scrie...

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, papusa daca nu iti scrie de ce nu vb tu cu el? Lasa indiferenta la o parte ca nu rezolvi nimic cu asta, poate ca el asteapta sa ii scrii tu, nu te-ai gandit la asta? Sau poate e suparat sau are el ceva...
daca intri sa ii scrii nu inseamna ca esti disperata dupa el sau ca esti cine stie cum, pur simplu vb cu el una-alta, intreaba-l ce a mai facut, sau cauta ceva pretexte sa intri in vorba cu el.Nu inteleg de ce astepti tu, in loc sa faci primul pas.Asa poti sa astepti mult si bine; poate ca te place dar are anumite retineri sau poate tocmai de asta ca te vede indiferenta si de aceea nu iti scrie, asteapta sa te bagi tu in seama cu el.
Hai, fa-ti curaj si vb cu el, nu ai nimic de pierdut!

| Dizzydizz a răspuns:

Deci pentru inceput intalniti va face 2 face si discutati.
Scoate l la o plimbare si intra in vorba despre situatia asta.
daca nu, baga-l tu in seama pentru inceput. Daca vezi ca nu si nu atunci lasa l. bafta:8

| Ángel_8890 explică:

Intradevar poate eu gresesc asteptind el sa imi scrie dar si intr-o mare parte ma tem sa il pierd nu stiu ce e cu mine. Dar mia parut bine atunci cind prietena mea ma anuntat ca se intereseaza de mine.Si eu de acum chiar mi-am dat seama сa el vede ca eu sunt indiferenta si nu stie ce sa faca. Dar nu stiu cum sa ma port deoarece el este un baiat foarte simpatik si multe fete umbla dupa el... uneori fac greseli si apoi imi pare rau. Dar mai spuneti pareri cum sa imi dau seama daca ma place

| babygyrl a răspuns:

Ceva asemanator mi se intampla si mie.Nu stiu ce sa zic poate te place eu zic sa intri tu in vorba cu el poate asa e mai bine. Eu nu mai contez pe prietene pentru ca cu acel baiat nu are rost daca eu vreau ceva de la el trebuie eu sa vb cu el nu altcineva in locul meu.Pa

| elena10 a răspuns:

Parerea mea cu faza cu indiferenta e ok. Si mie mi-a placut la nebunie de un baiat si eu mi-am pus inima pe tava, era evident ca il plac si asta si-o luat-o in cap. In general te atrage ce te respinge. Eu zic sa fii inabordabila. Ca nu-ti scrie. Poate ca si el incearca sa fie indiferent da o sa se plictiseasca. Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga Angel e clar ca lumina zilei ca trebuie sa devi un pic mai tare sa te pui pe picioare trebuie sa fi chiar opusu rusini poate ca acest baiat vrea sa aiba alta iubita dar a vrut sa vada daca mai merita sa te iubeasca sau sa mai spere ca mai exista o scanteie intre voi doi

| cubalibree a răspuns:

Avem povesti asemanatoare.si eu m-am gandit sa fiu indiferenta.pentru ca deja m-am saturat sa ma tt bag eu in seama.