| Chocolate98 a întrebat:

Cum imi dau seama daca ma place sau nu desi nu am vorbit niciodata? Prietenii lui sunt cu mine in liceu si desi nu am tangente cu ei ma cunosc..Chiar nu stiu ce sa cred...El cand ma vede imi zambeste,ma priveste,iar daca sunt in spatele lui intoarce capul mai tot timpul,prietenii lui ori se uita insistent, ori zambesc...Dar totusi am auzit o intrebare pe care el a adresat-o unui prieten de-al lui in legatura cu nu stiu ce fata pe care el o cunoaste de mai demult(nu personal). Putea sa-l intrebe atunci...tin sa precizez ca ea mereu era in spatele lui si a vazut-o de cateva ori si totusi pana acum nu a intrebat de ea...si mai e o chestie dupa toata faza cu fata aia cand eram in spatele lui intorcea capul mereu sa se uite desi eu eram la o mare distanta fata de el si prietenii lui...Ma place sau face misto?

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

E posibil ambele variante. Oricum, indicat ar fi să vorbești cu el.

1 răspuns:
| WaterDrop a răspuns:

Oribil!

Lasand asta la o parte, este o mare sansa sa te placa la fel de mult cum o placea si pe acea fata. Cel mai bine ar fi sa te duci la el si sa-i spui "Buna, m-am gandit ca ai probleme cu vederea asa ca m-am dat mai aproape de tine ca sa ma vezi mai bine. Ma placi?" (zambeste-i ca sa nu-i plesneasca o vena de emotie)