| Onofrei_Gabi_Si_Deny_1979 a întrebat:

Ok...Deci am o mare problema si va rog, serozitate!
Am iesit acum 1 luna cu sania cu niste baieti (sunt fata). Dar...A inceput sa imi placa unul din ei..Mult. Am vorbit cu fratele lui si a zis ca crush-ul meu ma place! Toti prietenii lui m-au intrebat daca il plac, chiar de față cu el. Am zis ca NU! Okay...Azi, m-am intanlit cu un prieten de al lui care e si prietenul dar si colegul meu. M-a intrebat : Daca crezi ca X te place tu cat % il placi pe el? Si eu ca o proastă am zis 0, 0000000000000000001 si nu am mai zis nimic.
I-am zis baiatului ca X si cu inca cativa baieti mă interogasera cu o zi in urma. (Plecam la patinoar)
"Unde plec, cu cine, cand vin". Si el mi-a zis.Da ca sa fi tu cu. (Si s-a oprit)
Intrebari:
1. Cum sa redeschid subiectul cu baiatul acesta?
2. Cum sa discut cu crush doar intre 4 ochi?
3. Vreau niste scuze bune sa plec de acasa 10-20 minute.
(Am 16 ani)

Răspuns Câştigător
| Randomuser2000 a răspuns:

Daca ea are 11 tu ai 10! ce comportament e asta?

3 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Deci, discutiile astea cu "cat la suta il placi pe X" si tot ce ai zis tu mai sus sunt de 9-12 ani. In nici un caz de 16-17 ani. Pe bune.
Cum sa redeschizi ce subiect? Ca el nu te-a intrebat nimic.
Cum sa discuti cu el? Ii spui direct "am ceva de discutat cu tine. Cand ai timp, anunta-ma!"
Scuze? La 16 ani ai nevoie de scuze sa iesi afara o juma de ora? Naspa. Poti spune ca te duci pana la magazin sau pana la o vecina sau pur si simplu sa vezi daca e cineva pe afara.

| HazelEyes77 a răspuns:

La 16 ani ai putea sa fii mai sigura pe tine si sa nu ti fie teama sa vorbesti deschis cu baiatul care iti place. Si necesiti si tu un pic de libertate la varsta asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai doamne..credeam ca ai 11.
Ii spui direct, nu?!

| Randomuser2000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ea are 11 tu ai 10! ce comportament e asta?