| anonim_4396 a întrebat:

Ok, salutare internautilor, am o poveste lunga, daca nu aveti rabdare treceti la urmatoarea intrebare. Mersi!
In primul rand: m-am indragostit de o fata minunata, frumoasa desteapta, amuzanta, avem o gramada de lucruri in comun. Prietenele ei ma cunosc si ma inteleg destul de bine cu ele. Ea a aflat ca o plac si vorbea de mine cu prietenele ei care o sfatuiau sa-mi dea o sansa. Eu vorbeam cu ea, ea era deprimata ( a avut parte de o dezamagire in dragoste, nu a mai fost cu un baiat pana acum ) si eu o iubesc pe ea si eram suparat ca setnimentul nu e reciproc. Ea chiar stia ca o iubesc si imi zice : Auzi, spune-mi sincer, tu ma placi? Eu spun : Damn it. Da, nu te pot minti. Te plac foarte mult. Ea era confuza, suparata, eu ma simteam oarecum bine ca nu mi-a dat "friendzone" si mi-a zis ca e foarte indecisa. Eu i-am zis sa se gandeasca, sa se odihneasca. Dupa vreo 1-2 ore de vorba mi-a zis ca e de acord sa-mi dea o sansa insa sa tinem relatia secreta putin. A 2-a zi am crezut ca ne vom desparti, era mai confuza ca in ziua precedenta insa m-a chemat afara, am stat de vorba, am condus-o acasa. Apoi mi-a spus ca de acum suntem impreuna oficial. M-am bucurat, azi i-am zis ca de abia astept vara si ea cica face : Off. n-o sa fiu in oras toata vara. Pleaca in celalalt capat al tarii. Sincer, nu stiu daca va tine relatia pana atunci insa imi fac griji. straight face O iubesc ca pe ochii din cap si s-o pierd e cel mai mare cosmar al meu. Imi puteti da niste indicatii cam cum ar trebui mentinuta o relatie la distanta? Stiu ca e devreme dar nu strica sa ma pregatesc.

7 răspunsuri:
| sebysebyca a răspuns:

Mda. 15 ani, indragostit, fata pleaca la tara... apropo, dar ca te-ai indragostit de carte si ca ai vrea sa ajungi o personalitate? dar ce tampenii zic eu...

| thelowe a răspuns:

Crede-ma ca te inteleg.Si eu ma gandesc de obicei mult in avans...Pai cred ca ar trebui sa fie de ajuns faptul ca va iubiti.(asta daca si ea simte le fel pentru tine)Dar cred ca mai intai trebuie sa te concentrezi cum sa faci ca relatia sa dureze pana atunci si apoi sa vezi cum sa treceti peste 2, 3 luni in care nu o sa va vedeti...mult succes

| Tataru_Ionut_1991 a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai dar cred ca sub 18 sigur, sentimentul asta pe care tu il simti nu e dragoste e atractie, asa ca sa iti raspund la intrebare :
sincer eu nu cred ca relatiile la distanta merg, in special la varsta ta si chiar a mea, nu merg frate,
dar ce ai putea tu face e sa vorbesti des cu ea, poate sa o convingi sa numai plece, sa o faci sa se indragosteasca de tine, k apoi sa iti fie si tie usor, man intr-o relatie trebuie sa existe incredere, comunicare si respect daca astea exista va rezista si relatia, dar acum depinde.

| Misspink12 a răspuns:

Sall, si eu am o relatie la distanta cu iubitul meu dar avem camera web microfon si vb pe mes toata ziua ne iubim si daca e o distanta foarte mare intre noi. Stai linistit ca nu te insala. SUCCES!

| alakyy a răspuns:

Pina la vara e mult. dar pina atunci duo tot asa si atunci sa luati o pauza, daca o sa fiti sadisfacuzi amindoi, dupa asta se va vedea ce si cum.succese

| FuZzY_3230 a răspuns:

Am uitat sa mentionez, am 15 ani, fac 16 saptamana viitoare, sunt in clasa a 9-a. Ea e in clasa cu mine! Si nu a mai avut prieten pana acum.

| FuZzY_3230 a răspuns:

Sincer, de faza cu inselatul chiar nu ma tem, e foarte timida, nu prea se baga in seama (deloc). Eu sunt primul baiat. Faza e ca mama ei e foarte severa, daca i-ar fi dat mai multa libertate sunt mai multe cazuri inca care ne puteam intalni. Aici orasul este mic, toata lumea cunoaste pe toata lumea. Mama mea e prietena cu mama ei. laughing si probabil daca m-as ruga mai mult de ai mei si ea de ai ei e posibil sa ma ia si pe mine, si eu sa primesc bani sa-mi iau de mancare si ei doar sa ma cazeze. thinking Da, e la tara in Maramures. In fine, mai astept raspunsuri, la cum arata relatia acum, nu cred ca o sa se termine prea devreme. Am trecut de faza critica (cele 2 zile) cu brio.