| anonim_4396 a întrebat:

Olla! Me again.happy
In legatura cu intrebarea anterioara.
Eu de vreo 2 ani vorbesc cu un baiat pe mess...Ne-am cunoscut pe un joc..Am facut schimb de adrese de mess si am vazut ca mereu cand intru ma baga in seama.Am inceput sa ne intelegem bine, radem pur si simplu ma simt bine cand vorbesc cu el.Are o incredere oarba in mine dandu`mi pass de la orice id, spunandu`mi unele din secretele lui si cam tot ce face.Eu nefiind la fel de sincera fata de el nu i-am dat parola mea dar secretele mele le stie. Mi-a spus ca ma iubeste, ca ma place, ca pentru el sunt cea mai buna prietena, cea ma apropiata persoana. dar el mai avea unele secrete. Vorbim la telefon, pe mess dar in realitate nu ne-am vazut pentru ca distanta e cam mare. dar m-ar tine sa fac un drum asa de lung, dar nu pot.In fine, ne-am mai si certat si eu ii spun ca nu tine la mine sa o lasam moarta. sa uite de mine si ma roaga macar sa nu ii dau ignor.Cand se cearta cu mine isi intreaba unii prieteni mai apropiati ce sa faca spunanad:"ba, imi bag **** in ea de viata. mi-au dat si larimile. nu stiu ce sa fac"
Eu tin enorm de mult la el si el la mine. dar mereu ma raneste fara sa isi dea seama vorbind ocazional cu unele si spune da si mie poze cu tine :*love struck si chestii. Cand ma supar nu ii spun care e motivul. Mi-a spus ca o sa vina la mine in oras. sa ne intalnim si alea alea..Cateodata simt ca ma minte, ca imi ascunde unele lucruri ca nu tine la mine dar stiu ca nu este asa.
Am vrut sa ii dau ignor sa ii sterg numarul de telefon, i-am zis sa ma uite, sa ma lase in pace si el tine mortis sa tinem legatura. I-am spus ca daca nu se schimba nu mai vreau sa aud de el.Mai apoi ii spune unui prieten pe mess sa nu mai injure sau ceva de genu si el spune "chiar crezi ca m-am schimbat big grin? pentru o fata cum sa nu te schimbi. mai ales pentru Miruna. "
Eu chiar sufar din cauza lui fiindca il iubesc, si tin la el.
In fine.Credeti ca tine la mine?
Vreau sa am incredere in el din nou dar nu pot.
Sa o termin sau sa mai continui?
Niste sfaturi sunt binevenite.

Răspuns Câştigător
| Iwan a răspuns:

In primul rand partea cu 'naivitatea' iese din discutie.Aici este o situatie mai delicata. Poate tine la tine, sau poate chiar ii place de tine, dar sunt cazuri in care o relatie de la distanta este greu de controlat... Pute`ti fi prieteni buni, Sa nu aveti secrete..Si cine stie poate intr-o zi va ve`ti intalni.

10 răspunsuri:
| cHoCollaTeFllory a răspuns:

Stiu cum este. Eu nu am terminat-o...Merita sa continui, si daca vezi in realitate ca nu e de tine, il lasi balta. bafta:* si ce daca cere poze cu acele fete? tu nu ceri poze cu baietii noi cunoscuti? happy nu a facut nimic rau in comparatie cu ce face prietenul meu.

| MMadalina a răspuns:

Cum poti sa IUBESTI o persoana pe care nu ai vazut-o niciodata in realitate? Cum poti fi atat de sigura ca el este sincer? Cand stam in fata unui calculator putem parea ceea ce nu suntem. De cele mai multe ori aparentele inseala. Eu cred ca tu esti putin naiva. Gandeste-te bine, si renunta la aceasta "dragoste virtuala " pentru ca iti face mai mult rau decat bine. Traieste in viata reala cu prieteni Reali, cu iubiti Reali.

Bafta~!

| Iwan a răspuns (pentru MMadalina):

Mda..Eu cred ca s-a referit la niste sfaturi bune, amabile nu ce prostii ai scris tu acolo. Daca nu intelegi despre ce este vorba iti propun mai bine sa taciwinking.

| MMadalina a răspuns (pentru Iwan):

Fiecare este liber sa-si exprime opinia. Daca domnisorica dorea sa auda numai pareri pro relatiilor pe net, nu trebuia sa puna intrebarea aici. Sper ca am lamurit acest aspect.

pS:fa propuneri cui vrei tu, nu mie.

| Iwan a răspuns (pentru MMadalina):

Pai cred ca tu esti pe site-ul gresit..Se numeste Toti Pentru Unu..Adic il indrumi cu niste sfaturi bune..Mai ales in cazul de fata dar si in alte situatii..PS: Schimba site-ul sau inscriete pe alta pagina de internet.winking.

| MMadalina a răspuns (pentru Iwan):

Nu esti tu in masura sa apreciezi sfatul meu ca fiind bun/rau, corect/incorect s.m.d.p

La revedere!

| SweetCherry a răspuns:

Am prieteni reali MMadalina, stai fara grija happy. Ca sa iubesc neaparat trebuie sa ma *** cu respectivul? Oricum o sa ne intalnim

| MMadalina a răspuns (pentru SweetCherry):

Am scris eu asa ceva? Daca asta ai inteles tu din ceea ce eu ti-am scris inseamna ca mi-am pierdut 5 minute din viata degeaba! Oricum bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De unde stii tu ce vorbeste el cu prietenii, sau daca intr-adevar i-au dat lacrimile?
Poate ca el tine la tine, dar il deranjeaza distanta, sau poate nu crede in relatii la distanta.
Dar daca tu zici ca nu poti sa mai ai incredere in el. atunci unde ar mai fi rostul?

| GheNsS a răspuns:

In primul rand cati ani ai? in al doilea rand ce este mai sus este doar o naivitate de a ta, pana nu il vezi si il cunosti cu adevarat, nu poti sa zici cal iubesti....inafara de asta nai deunde sa stii ce itenti are el doar ca ti-a zis ca te iubeste la tel sau pe mess mda, nu stiu ce sa zic, Sfatu meu este sa te candesti mai bine cu cine vb, sau daca nu macar propuneti sa va intalniti la un suc ceva, si dupa aia te intrebe daca sa te combini cu el sau nu