| anonim_4396 a întrebat:

Ovulele sau crema pharmatex afecteaza in vreun fel prezervativul?
Vreau sa le folosesc impreuna pentru ca am o problemă hormonala, iar in caz de o rupere a prezervativului nu voi putea lua pilula de a doua zi.

4 răspunsuri:
| Necunoscut112 a răspuns:

Nu, nu afectează.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gelul in care se transforma ovulele spermicide Pharmatex dupa topirea lor in vagin, NU afecteaza in niciun fel prezervativul. Insa cintr-o asemenea situatie inedita nu cred ca ar folosi sau combina cineva cele 2 metode de protectie contraceptiva. SanatatE!

| FruttiFresh300 a răspuns:

De ce nu faci o pauza cât iei ovulele? E mult mai simplu.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru FruttiFresh300):

Pauză de la ce? Ovulele alea sunt spermicide.