| Willia a întrebat:

Pai sa incep " Buna numele meu este Willi dar lumea imi spune Willa pentru ca seaman cu o fata din desene pe nume Willa sunt din Anglia iar eu m.am mutat la bunicii mei din motive personale..Am invatat romana faceam cursuri speciale pentru asa ceva. Am cunoscut un baiat foarte frumoas l-am cunoscut anul trecut printrun foarte bun prieten a inceput cam asa " Hei Alinn` ce mai facii? El: Uitee bine pe afara vrei sa fi si tu? Eu: Normal [ Eu atunnci eram impreuna cu Alin ] Dar cu cine esti afara? El:Cu niste prieteni nu-ti fa griji ca ei sunt foarte de treaba. Eu : Asa sa fie dar nici eu nu sunt singura mai sunt cu 2 fete. El: OK ne vedem in parculetu de langa piscina. Eu: Okhei. ~~ 10 minute mai tarziu ~~ Ne intalnim cu ei iar eu il vad pe acel baiat dar nu prea eram atrasa de Alin prietenul meu eram foarte distanta cu el intelegeti voi. Si am inceput sa simt ceva pentru Andru eu nu i-am spus nimic prietenei mele ii spuneam decat pareri proaste despre el. Seara mi-a cerut id de mess iar in acea zi eu chiar ma despartiseam de alin nu mai aveam sentimente. Cineva ma adauga pe mess " in mintea mea : Hmm oare cine o fi? poate e Andruu sa-i dau accept " Si incepe o conversatie banalaa cu " ce faci bine tu? " peste cateva ore el ma intreaba " Ai vrea sa fim impreuna " eu nu stiam ce sa spun asa ca am acceptat am fost impreauna toata vara dupacare ne-am certat dintr-o chestie banala dar ne-am impacat anul acesta ne-am certat de 4 ori pana acum si nu stiu ce sa fac am aflat ca el era cu mine si inca o fata madalina si eram pe afara un coleg de al meu madalina, alin, alt pritenel de al lui alin eu si Andru si ei [ andru si madalina ] erau impreuna si, si eu eram cu Andru dar am aflat prin faptul ca ea se uita la el si incerca sa il puupe dar acesta o respingea el credea ca nu sunt atena. Alin m-a luat de gat si mi-a cerut sa vorbim ceva intre patru ochi am fost de acord iar el mi-a spus " nu esti singura care e cu el te inseala " nu a dat nume decat acesete cuvine am realizat imediat iar serea ne-am despartit el mi-a spus ca nu o iubbeste si ca nu simte nimic pentru ea dar nu prea imi vine sa cred asa ca am ezitat sa-i mai raspund la intrebarile lui banale ~~ a doua zi ~~ am iesit pe afara cu prietenele mele si cu niste baieti : alin, un coleg si inca un baiat si cel mai bun prieten al lui alin. Am iesit totii pe afara prietenele mele se inteleg foarte bine cu ei de aceea iesim in fiecare zi cu aceeasi gasca ne distram dar ne aszem pe o banca si vine Andru cu un prieten de al lui ei doi aveau chef de glume dar prezenta lui Andru printre noi ma sufoca nu mai gandeam inima imi batea foarte tare nu vorbeam cu el ma balbaiam si la un moment il suna madalina telefonul lui se aude tare iar el era langa mine si auzeam totul ea " Hei iubitule ce faci? Unde estii? El : Buna bine pe afara. Ea : Pe la 4 :30 vin si eu te sun cand sut gata bine draga? El : Bine te pup pa :-x Ea : Si eu pupppp... " Nu am mai apucat sa fac nimic in aceasta privinta m-am ridicat de pe banca si am inceput sa plang eram foarte nervoasa dar prietenele mele au spus ca nu meritaa! Dar nu stiu ce sa fac el spune ca ma iubeste si ca nu mai tine la madalina si intradever el s-a despartit de ea motivul nu il stiu dar vreau raspunsurile voastre crying( Si imi cer scuze daca am mai gresit uniele cuvinte dar nu prea ma descurci love struck Si va multumesc pentur cei care au citit povestea mea :-x Sfaturii va rogf?

10 răspunsuri:
| PatyKan a răspuns:

Uita-l. Incearca sa treci peste. Daca te-a mintit sau inselat nu te merita, nu te iubeste. Din atitudinea lui, asta se intelege. Nu are rost sa plangi, sa te superi din cauza lui.
Iesi cu fetele, distreaza-te... insa macar o perioada pana iti trece, evita sa iesi si cu baiatul acela.
Lasa timpul sa iti vindece ranile! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai spus cati ani ai, dar nu prea conteaza.Deci lasa-l, nu-l mai baga in seama ca nu merita atentia ta.Cauta-ti un baiat care sa fie atent cu tine si sa te pretuiasca.
Good luck!

| ayosmdk a răspuns:

M-au durut ochii de la atatea propozitii. Am renuntat la primul alineat
Stai... tu nu ai niciun alineat
Ai grija cu scrisul

| adriang95 a răspuns:

1. Imi pare bine ca scrii gramatical (ma rog... la o astfel de relatare e si normal sa mai apara cate o greseala) mai bine decat multi a caror limba materna e romana
2. solutia ar fi sa uiti de tot! sa incerci sa intri in alt grup de prieteni, sa iti gasesti un baiat care chiar te merita. Stiu ca e greu, mi-am dat seama ca inca mai ai sentimente pentru acel baiat, dar e singura solutie corecta. Daca esti puternica, poti sa faci orice. Gandeste-te ca daca te-a inselat o data, o va face si a doua oara, si mai bine suferi acum decat sa suferi mai tarziu ca ai facut aceeasi greseala de doua ori si ca ai ratat o sansa de a gasi pe altcineva.
Mult succes si ai grija!

| MihaiTT a răspuns:

Sfatul meu este sa treci peste, daca nu te-a respectat inseamna ca nu este ceea ce-ti doresti.

| NorishorPhufos a răspuns:

Daca as fi in locul tau as fi mai indiferenta in fata lui. Incearca sa-l pui si la incercare sa vezi daca chiar tine la tine. Dar inainte asigurate intr-un fel ca nu mai e nimic intre el si Madalina

| Natyyyyy a răspuns:

N-am citit absolut nimic din ce ai scris tu acolo:-&

| BeibiiC a răspuns:

Off topic: totusi, puteai sa nu dai atatea detalii, precum conversatiile, si sa mai rezumezi un pic, sa scrii mai pe scurt.

On topic : faza e ca, daca acel Andru te iubea, sau daca asa spune el, nu cred ca te insela la momentul respectiv, iar daca a facut-o o data, gandeste-te, ar putea sa o faca si a doua oara. Iar din pinctul meu de vedere, pe cealalta parte, cred ca lui Alin, prietenul tau, chiar ii pasa de tine. Pentru ca daca nu, nu venea la tine sa iti spuna ca te insala, iti putea ascunde toate acele lucruri, dar s-a gandit la binele tau.
Acum, ce sfat sa iti dau, urmeaza-ti inima si sentimentele, dar totusi, daca ai incerca sa il uiti pe Andru si sa vezi mai bine ce ai avut langa tine, adica pe Alin, poate totul o sa iti mearga mult mai ok. Tu faci ce vrei, dar eu ti-am dat doar un sfat. Sper ca ti-am fost de ajutor. Bafta in continuare :*.

| GeorgeRazvan1 a răspuns:

Iti spun eu chiar daca nimeni nu tiaa dat nici un raspuns eu iti zic nul baga in seama.Si mie mi s-a intamplat la fel cu o fata dar pana la orama o sa iti treaca. Asteapta o luna si cauta pe facebook un prieten eu am gasit o prietena foarte buna si cu toate ca am 10 ani ma iteleg foarte bine cu ea si ea are 12 ani si nu imi pare rau imi place de ea si ei de mn.Asta este sfatul meu.