| meinteil a întrebat:

Pana la urma cum e mai bine?
Ma refer in cazul femeilor daca suntem prea insistenti cu o fata sa o invitam in oras ne fac obsedati sau mai rau te cheama la politie sa dai declaratie(lucru patit de mine laughing))) ) si daca nu le bagi in seama te cred un pampalau sau ratat ca esti timid.
Eu unul nu stiu ce sa fac va spun sincer ca de atatia ani am refuzat sa ma mai vad cu fete deoarece nu mai vreau sa patesc acel episod urat.
Dar totusi si sa raman singur mi se pare prea extrem ma gandesc.
Voi ce ziceti?
Am incercat orice posibil sa imi refac o relatie dar din pacate am ramas doar cu mana stanga laughing)) si cu o frica urata fata de femei.

16 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Încearcă sa fi și tu mai receptiv la semnalele fetelor. Dacă îți place de o fata e normal sa o abordezi dar fără sa insiști și sa fii atent sa vezi cum se comporta dacă te place și ea. Dar nu insista foarte tare nu te tine scai de ele, fii echilibrat. Întâi împrietenește te cu ele, totul vine de la sine

Răspuns utilizator avertizat
| Emma30555 a răspuns (pentru nimportequi):

Am dat raspunsul asta pentru ca asta se potrivea in cazul de fata. Sa sti si tu ca sunt si multe fete care alearga ele dupa baieti si sunt sufocante si acelasi raspuns se potrivea si in cazul lor. Nu asa e normal? Daca iti place de cineva e normal sa abordezi acea persoana dar daca persoana nu ti raspunde sentimentelor sau e mai rece iti schimbi si tu atitudinea, asta te scuteste de suferinta

Răspuns utilizator avertizat
| Emma30555 a răspuns (pentru nimportequi):

Fetele nu au curaj sa faca ele primul pas in abordarea unui strain. De multe ori imi amintesc si eu cand eram in oras la un bar sau club, vedeam ca se uita un baiat la mine si nu intelegeam de ce nu are curajul sa intre in vorba. Am crezut mereu ca pentru un baiat e mai putin umilitor un refuz decat pentru o fata. Cam asa gandesc fetele

Răspuns utilizator avertizat
| Emma30555 a răspuns (pentru meinteil):

Nu te descuraja, lucrurile se mai schimba. Încearcă sa citești și niște cărți de genul cum sa fii mai atrăgător pentru fete poate te ajuta niște sfaturi

Răspuns utilizator avertizat
| Emma30555 a răspuns (pentru meinteil):

Solutii se gasesc. Ca sa scapi de virginitate nu este chiar asa greu in fond de asta exista si anunite femei care au aceasta meserie, nu incurajez asa ceva dar daca asta te ar face sa ti capeti increderea in tine de ce nu... Ar fii bine sa mai iesi din casa, sa mergi la sala, la cursuri de dans, sa faci ceva voluntariat de exemplu, sa te implici in activitati ca sa poti socializa cat mai mult sa ti faci prieteni si in felul asta ai sanse sa cunosti si o fata care sa ti se potriveasca.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ca vine de la sine o relatie.E de ajuns sa-i dai un semn discret unei fete ca o placi si daca iti raspunde va fi a ta.

| antoniaidk a răspuns:

Trebuie doar sa fi echilibrat, ca cu orice in viata

| RpxOnAir a răspuns:

Poate fix pentru ca incerci prea mult.
Incearca sa stai mai chill, lasa sa vina de la sine. Bine, asta doar daca nu vrei o relatie doar asa... Sa mai scoti si tu mortu