| drumurile a întrebat:

Pastila de a 2 zi? daca e chiar si un risc f mic 1 caz la 1 milion deci o iau, e posibil sa fiu insarcinata daca aveam sperma pe mana si m-am atins acolo dupa vreo 20 min am bagat putin degetul(dar nu am avut contact)se uscase deja (eu doar m-am clatit pe maini dar nu sunt sigura ca s-a luat bine tot) sunt fffffff stresata crying

6 răspunsuri:
| multimoak a răspuns:

@mariomario: Si-a introdus degetul ca sa se spele si inauntru, banuiesc ca nu avea irigatorul la dispozitie. Imagineaza-ti cum am putea sa ne curatam si noi? La voi e simplu, dar la noi e inauntru, deci e mai greuwinking

| multimoak a răspuns:

Apropo, uitasem sa iti raspund la intrebare :
Daca iei pastila de a doua zi nu ramai insarcinata, decat sa fii cea mai ghinionista fata de pe glob...winking
Din ce stiu eu... spermatozoizii sunt activi 72 de ore in aparatul feminin happy

| drumurile explică:

Eu intrebam daca are sens sau nu o iau?

| mariomario a răspuns:

Nu ai cum sa fii. dar sunt curios cum de ai ramas 20 minute cu sperma pe mana? ai zis ca te-ai clatit, chiar daca nu te clateai nu-ti ramanea nimic pe mana pentru ca sperma in combinatie cu caldura mainii se face apa iar apoi curge sau se evapora.asa ca nu-ti fa griji, oricum sunt curios de ce tiai introdus degetul dupa 20 minute?

| katyy_5873 a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata sub nici o forma, spermatozoizii in contact cu aerul mor, deci stai linistita.@mariomario ai dreptatehappySi eu sunt curioasa, nu mi s-a intamplat niciodata, oi fi eu mai old fasioned de nu stau 20 min cu sperma pe mana laughing

| Nicole29 a răspuns:

Te sfatuiesc sa folosesti o metoda de protectie, e mai bine asa. eu am luat anticonceptionale si dupa o perioada am intrerupt, si dupa un timp am ajuns sa-mi fie frica ca mi-a intarziat ciclul si sa ma stresez, sa fiu speriata ca as putea fi insarcinata.
Deci o sa revin la protectie e mai bine, poti sta mai linistita.
daca esti prea tanara pentru anticonceptionale te sfatuiesc sa folositi prezervativul.