| drumurile a întrebat:

Am inteles ca dupa ce opresti anticonceptionalele ovulatiile sunt multiple, pot fi insarcinata daca 9 zile dupa ce am oprit contraceptivele aveam sperma pe mana, m-am sters de un servetel pe maini si mai tarziu dupa juma` de ora am bagat degetul in vagin (nu foarte adanc) putin la intrare in vagin pot fi insarcinata? eu sunt f stresata (nu am avut contact)

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Teoretic e posibil, daca nu te-ai spalat pe maini intre timp. Totusi, riscul este foarte foarte mica, mai mult teoretic. Data viitoare, apeleaza totusi la igiena personala si spala-te pe maini inainte sa-ti atingi organele genitale.

soothe
| soothe a răspuns:

Parca ai mai venit o data cu intrebarea asta. Dupa jumatate de ora nu mai e nici o problema daca s-a intamplat cum spui.

| Sara2 a răspuns:

Gabriela am vazut ca multe fete se ingrijoreaza tocmai de asta am intrebat

| roxpau a răspuns:

Stai linistita ca nu ai cum ramane spermatozoizi nu traiesc mai mult de 10 min in contact cu aerul nu ai de ce sa te ingrijorezi dar pe viitor ai mai grija

| (̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅()ڪے a răspuns:

A mai pus intrebare asta si altcineva si aia e tot tu O. o am mai raspuns ca Nu teoretic nu omg O. o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omg... ce generatie vine din urma rolling on the floor

nespalatilor! big grin

| niccamaria a răspuns:

Poti

Răspuns utilizator avertizat