| elizuca001 a întrebat:

Pe 13.01 am avut contact sexual, s-a rupt prezervativul dar nu a ejaculat in mine, iar pe 18.01 trebuie sa imi vina ciclul menstrual, se poate sa fi ramas insarcinata? Imi este ff frica

12 răspunsuri:
| Heather2001 a răspuns:

Nu,decat de la lichidul prespermatic dar sansele sunt mici deci calmeaza-te

| briosicabriosel a răspuns:

Buna, eu zic ca nu esti insarcinata, si eu am patit-o cu ruptu prezervativului si nu am fost. Uite ce vreau eu sa te sfatiesc, dupa fiecare contact sexual, ia-ti o batista dinaceea din material, nu hartie, si spala-te in interior, daca nu ai inteles la ce ma refer da-mi un mesaj si iti explic acolo...

| Crisuc a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine, nu ai cum... nu mai fi stresata, pentru ca de la stres iti poate intarzia mai mult. stresul, alimentatie nepotrivita, nopti nedormite => sunt cazue ale intarzierii menstruatiei happy

| ValyCoolBoy a răspuns:

Nu vad care ar fi problema daca nu a ejaculat in tine... nu ai dc sa-ti faci probleme...

| tbc a răspuns:

Cum tio fi norocul. data vitoare lasati-o mai ancet si folositi prezervative de calitate mai buna. Ori cum sansele normale sa ramai insarcinata sunt destul de mici. Asteapta si daca ati intarzie fa-ti un test

| elizuca001 explică (pentru tbc):

Tbc... alta marca de prezervative mai bune ca durex, mai sunt?tongue

| tbc a răspuns (pentru elizuca001):

Nu cred, doar ca astea nu se prea rup doar daca ati folosit o dimensiune prea mica, desi sunt mai greu de gasit, avand an vedere ca esti mai norocoasa cauta unele mai mari, si nu vei mai avea probleme

| maria_7379 a răspuns:

Linistestete mie mi-a intarziat 3 luni.Calm!

| gigipana a răspuns:

Daca nu a terminat inauntru...nu ar trebui sa fie nici o problema...pentru a ramane insarcinata trebuie ca spermatozoizii sa fecundeze ovule(bla-blauri d'astea).ti-as recomanda sa stai calma

| elizuca001 explică:

Teiubesc_6409 am facut asta cu serveteele umede, are ceva?

| GgeorgiAA a răspuns:

Inca nu suntem in 18. asteapta si ai sa vezi ce se intampla. nu cred ca ai ramas. dar daca totusi iti intarzie mai mult de 7 zile iti recomand sa-ti faci un test de sarcina, dar nu mai devreme de 2 saptamani de la contactul respectiv. Bafta!

| miqtza a răspuns:

Un sfat...numai folosii prezervative la 50banitongue