| nicolll a întrebat:

Pe 30 decembrie a fost prima zi de menstruatie pe 16 ianuarie am avut un contact in care s-a spart prezervativul (dar nu a ejaculat inauntru e vb de lichidul preejaculator) pe 29 ianuarie mi-a venit ciclu si m-a tinut 5 zile, poate fi vorba de sarcina?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai probabil nu e sarcina. Pentru a fi 100% sigura, fa un test de sarcina.

| catthshshshs a răspuns:

Nu esti insarcinata daca te-a tinut ciclul 5 zile, stai linistitawinking

| CevaNormal a răspuns:

Nu cred, principalu e ca dupa ce s-a spart sa va fi spalat, si sa va fi dat seama de asta la timpwinking

| MikyMi a răspuns:

Pentru siguranta fa un test de sarcina! Nu e exclus sa nu fii dar nici sa fii, ciclul menstrual poate veni pana la 4 luni peste sarcina.

Răspuns utilizator avertizat
| zuzulici a răspuns:

Nu... pentru ca ciclu fals nu tine mai mult de 2 zile:*:**: stai linistita:*:*

| drpopa a răspuns:

Www.netfarmacie.ro -- aici gasesti un calculator pentru perioada fertila (ovulatie) calculand poti afla intervalul exact in care poti ramine insarcinata, si poti evita astfel problemele pe viitor, d nu cred ca ai ramas insarcinata acum mai ales ca ti a venit ciclul si a fost regulat (adica la interval de 28- 30 zile) este adevarat ca exista situatii in care apar sangerari suprapuse peste sarcina dar de obicei acestea apar neregulat si dureaza mai putin, cant de menstra e mai mica, poti efectua pentru siguranta un test rapid de sarcina care determina sarcina chiar si la 3 saptamana, atentie sunt teste care devin pozitive doar daca sarcina e de cel putin 6 saptamana. e mai bine sa scapi de indoieli