| RalucaAtesoaie13 a întrebat:

Pe data de 5 luna aceasta am avut parte de o neplăcere cu prezervativul acesta s rupt. prietenul meu a ejaculat pe pat dar nu sunt sigura ca nu si in mine de aceea la jumatate de ora am luat o pastilă escapelle. eram in perioada nefertila dupa calculele mele, ciclul anterior fiind pe data de 12 octombrie si a tinut 3 zile(15octombrie), avand un ciclu regulat de 28 zile. luna aceasta trebuia sa imi vina pe 10 octombrie dar dupa 3 zile de la administrarea pastilei ( pe data de 8) am inceput sa am sangerari destul de abundente timp de 5 zile, in ultimile 2 fiind mai putin cantitativ. oare acesta din data de 8 a fost ciclul pp zis sau o reactie a pastilei? nu am observat culoare diferită, acel maro despre care se zice ca ar fi reactia pastilei adverse. sunt sanse sa raman?

1 răspuns:
| Andrei258 a răspuns:

Daca erati in perioada nefertila nu sxunteti insarcinata culoarea maronie este asa cum ati zis reactie adversa pentru ca aceste pastile sunt cele mai pacatoase dintre toate dau sistemul hormonal si organismul peste cap asteptati va luna viitoare la intarzierea ciclului