| XDMihaiXD a întrebat:

Pe ori care fata ce am întrebat-o daca vrea sa fie cu mine m-a refuzat... Mam saturat... Urat nu sunt, condiție fizica am dar noroc la fete nici de cum... Ma bate gândul sa las tot in urma mea, scoala, familia si sa ma calugaresc... Păreri? (Am 17 ani)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O doamne nu.Te rog calmeaza-te si poate e greseala ta poate nu leai abordat bine, poate nu erau persoanele potrivite, poate aveau prieten.Mai incearca nu te da batut... uite ar trebui sa vb cu un psiholog, sigur la tine la scoala e unu si sa te duci sa vb cu el.Nu te calugari ca nu are rost daca nu iti place asta.Succes!

11 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fiecare merge pe drumul pe i se pare ca este mai bun.

| SkyPilot a răspuns:

Fii serios. Fie ca nu ai intrebat prea multe, fie le-ai luat prea direct. Fetele se iau si ele mai pe ocolite, le arati cine esti si ce poti, petreci timp cu ele, le faci sa te placa.
Chestia cu calugaria arata ea bine de afara, dar nu e viata usoara.

| MskDesign a răspuns:

Revizuiesteti caracterul.Cred ca acolo este buba.

| grab a răspuns:

Nu vreau sa par antimonahie dar nu te descuraja din atata. mai cauta, mai stai nitel sa vina primavara sa inceapa frenezia asteniei de sezon si ti-o pica si tie una acolo... o schioapa, o parnaiasa... nu demoraliza si da fuga in manastire ca acolo nu te primesc doar asa ca nu ai bafta la fete si inca nu ai luat BAC-ul. s-ar putea sa iti trebuiasca si BAC-ul cand intri acolo, nu se stie, atentie!

| NameHarris a răspuns:

Fie voia ta fiule ca prost mai poti filaughing)Cum sa te gandesti sa te calugareti, adica nu este un lucru rau dar na. Uni au prima prietena la 24 25 de ani si tu la 17 ani te plangilaughing Si din cate stiu eu nu ar trebuie sa le intrebi vrei sa fi cu minelaughing suna a obsedatlaughing te imprietenesti cu ea ii castigi increderea o inviti undeva ii zici lucrurfi frumoase si dupa un anumit timp incerci sa o sarutiwinking daca nu te va lasa mai incearca daca iti va zice ca nu vrea oprestetehappy Sau simplu du-te in club fate manga sa ai curaj si iesi la agatatlaughing sunt atatea fete care asteaptaLhappy

| Admunssen a răspuns:

Prea tare spui despre doua lucruri odata. Cred ca ceva te atrage pe-acolo. daca e tendinta ta, poate o sa ai noroc. Eu iti propun sa stai cuminte, dai la seminar, te faci popa, te insori si o sa ai de toate.

| TPUuser199 a răspuns:

Poate stima de sine e cam ridicatawinking

| Skilline2012 a răspuns (pentru TPUuser199):

Cred ca e pe minus de ridicata ce e.

| djlukass a răspuns:

Hai sa iti zic eu ceva. Am un prieten tocmai ce a terminat facultatea. Are 23 de ani, pana la varsta asta nu a avut o prietena avea el o expresie "eu nu ma duc sa agat o fata astept ea sa vina la mine" si stii care e culmea ca acu 4 luni o copila are 17-18 ani a fost atrasa de el si acum sunt impreuna. Deci daca pana si la 23 de ani a venit fata la el nu vad ce te impinge pe tine sa te calugaresti. Eu nu am crezut ca va da roade niciodata strategia astuia si uite ca totusi sa gasit cineva. Asa ca stai linistit pentru toti exista "dracu". Eu am facut cunostinta cu el. happy Numai bine!

| Alyalexandra15 a răspuns:

Poate ca nu sti sa cuceresti o fata. Felul tau de a aborda o fata este nepotrivit sau ai incercat la fete nepotrivite. Cat despre calugarie, nu se poate calugari oricine. Trebuie sa-ti doresti sa faci asta, sa te traga inima si sa il iubesti pe Dumnezeu

| anonimaanonima98 a răspuns:

Haha...nu face asta..De ce ai vrea sa te calugaresti? Si eu am 16 ani si nu am avut prieten pana acum si sincer nici nu imi pare rau, deci nu esti singurul. happy