| bogdanForever a întrebat:

Pentru fete: Va tenteaza o relatie cu un baiat mult mai mare si daca da, de ce?

Răspuns Câştigător
| KillMePlease a răspuns:

In general. De pericole de exemplu.
Si fiindca e mai mare, poate are o gandire specifica varstei sale ce ma poate ajuta si pe mine in unele situatii.

32 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Am ieşit cu un bărbat de aproximativ 50 de ani şi mi-a plăcut de el. Asta pentru că se întreţinea bine, avea jeep, pile, şi pentru că la sfârşitul întâlnirii am primit câteva cărţi de-ale lui care la edituri m-ar fi costat o groază.
Nu se compară cu niciuna din relaţiile cu puştanii atei frustraţi de prin împrejurimi.

| neutrino a răspuns:

Nu, pentru ca are cine ma creste!

| bogdanForever explică (pentru neutrino):

Intleg ce spui dar nu de crescut discutam

| Doub a răspuns:

"Cu mult mai mare", nu. Pentru ca nu as avea multe lucruri in comun cu el.

| bogdanForever explică (pentru Doub):

Defineste cu mult mai mare, 1 an, 2, 5, 10?

| Doub a răspuns (pentru bogdanForever):

Maxim 5 ani diferenta.

| KillMePlease a răspuns:

Da, dar cu maxim 6 ani mai mare...

| bogdanForever explică (pentru KillMePlease):

De ce 6? de nu 2, 3 sau 5? happy

| KillMePlease a răspuns (pentru bogdanForever):

Atata timp cat e mai mare am o siguranta ca voi fi protejata...
Am spus cu maxim 6 fiindca aceasta diferenta de varsta mi se pare potrivita

| bogdanForever explică (pentru KillMePlease):

Protejata de ce anume?

| KillMePlease a răspuns (pentru bogdanForever):

In general. De pericole de exemplu.
Si fiindca e mai mare, poate are o gandire specifica varstei sale ce ma poate ajuta si pe mine in unele situatii.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Nu cred, pentru ca el ar avea, cu siguranta, alte asteptari de la viata, ar incerca sa ma schimbe si n-ar avea rabdare cu mine.

| bogdanForever explică (pentru RedheadOnTheRun):

Ca fapt divers, nimeni nu schimba pe nimeni niciodata, indiferent de varstawinking

| RedheadOnTheRun a răspuns (pentru bogdanForever):

Ca fapt divers, n-am zis ca m-ar schimba, am zis ca ar incerca.

| bogdanForever explică (pentru RedheadOnTheRun):

Daca ar incerca inseamna ca are ceva ani de pomanawinking

| RedheadOnTheRun a răspuns (pentru bogdanForever):

De acord cu tine! happy

| bogdanForever explică (pentru RedheadOnTheRun):

In sfarsit e cineva de acord cu mine, uneori nici eu nu sunt... laughing)

| RedheadOnTheRun a răspuns (pentru bogdanForever):

Te inteleg perfect laughing

| bogdanForever explică (pentru RedheadOnTheRun):

Sincer nu cred, nimeni nu este ca mine tongue

| bogdanForever explică (pentru RedheadOnTheRun):

Ma scuzi, acum am vzt ca esti zodia pesti, s-ar putea sa fim oarecum pe aceeasi lungime laughing

| thewomaninwhite a răspuns:

Da, pentru ca gandeste mai matur decat cei apropiati ca varsta de noi si in plus, are si mai multa experienta. Acum sa nu generalizam ca nu toti barbatii mai in varsta sunt neaparat mai maturi sau mai capabili de a intelege viata.

| Quassaar a răspuns:

Ma întreb cum ar raspunde iubita lui Boureanu la aceasta întrebare?! big grin Ea are 19, iar el vreo 40 si...

| CristinaCtC a răspuns:

Depinde de diferenta de varsta. Daca e o diferenta pana in 5 ani.e perfecta relatia.

| marinageorgiana14 a răspuns:

Dacar ar fi cu 1-2-3 ani mai mare decat mine da

| scorpiaX a răspuns:

Ma "tenteaza" o relatie cu un baiat mai mare... adica... maxim 4 ani diferenta zic eu... pentru ca e altfel... e mai matur, ai cu cine vorbi si ai ce discuta... asa privesc eu lucrurile

| Ioana803 a răspuns:

Daca spre exemplu, eu as avea 15 si băiatul 30+...nu, in nici un caz! Eu as fi un copil, el deja ar fi un ok matur care căuta sex si întemeierea unei familii, probabil.

Daca eu as avea 20+ si băiatul 30+.e puțin altfel. daca exista iubire, eu nu mai sunt minora si toate lucrurile merg bine, da...de ce nu?

| bogdanForever explică (pentru Ioana803):

Pai atunci lamureste-mi curiozitatea, cati ani ai? happy

| Ioana803 a răspuns (pentru bogdanForever):

19, dar sincer...pentru vârstă mea, nu as dori un bărbat de vreo 30 de ani.

Ce spusesem mai devreme, erau cazuri generale happy

| bogdanForever explică (pentru Ioana803):

Eram doar curios draguta, nu flirtamwinking

| Ioana803 a răspuns (pentru bogdanForever):

Stai calm!
Nici nu mi-a trecut prin cap ceva legat de flirt laughing)

| RenataIoana a răspuns:

Da, din dragoste :*

| jessN a răspuns:

Eu am o relatie cu cineva si is 6 ani diferenta intre noi. Ne intelegem foarte bine si avem multe lucruri in commun! Suntem amandoi aceeasi zodie si chiar vreau sa ma creasca! El ma poate invata chestii care parintii mei nu o sa ma invete.( nu lucruri intime ) Si chiar ma bucur enorm de mult ca sunt cu el chiar daca is certuri si gelosii! Astea is trecatoare! Important e sa ne intelegem cu persoana respectiva si ne iubim.

| bogdanForever explică (pentru jessN):

Foarte frumos, felicitari si imi place ca mai sunt si oameni care gandescwinking