| Sara2 a întrebat:

Pentru un barbat divortat si recasatorit, a doua sotie poate fi mai importanta decat prima? o poate iubi mai mult?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lucrurile nu stau asa. Nu poti compara iubirile niciodata. Pe prima a iubit-o atunci la amxim, asa cum o iubeste pe actuala acum. Conteaza numai prezentul, trecutul e bine sa ramana trecut. Important este ca actuala sa nu faca greseli majore, fiindca el are termen de comparatie.

Elianna
| Elianna a răspuns:

In mod sigur! Daca a divortat atunci intre ei nu au fost sentimente adevarate si durabile.Este posibil ca a doua oara s-o fii nimerit mai bine!

| enverhoxha a răspuns:

Păi dacă a divorţat de prima, probabil că n-a fost prea mulţumit de ea. Aşa că ai şanse.

| Consumptive a răspuns:

Depinde mai oameni buni,ca nici macar nu stiti daca el a vrut sa divorteze de ea, sau ea de el...
Oricum daca e cu a doua sotie, e logic ca tine la ea...si acum ma intreb:chiar trebuie sa se faca o comparatie?!
Pe prima a iubit-o, pe a doua o iubeste...trecut si prezent.Dar niciodata nu o sa o uite pe prima pentru ca e ceva normal, face parte din trecutul lui.

| ktyi a răspuns:

Sigur ca da, de aceea a divortat pentru ca nu mai o iubeste p prima sotie, si s.a recasatorit pentru ca iubeste p a 2a sotie :d si sigur ca poate sa o iubeasca si mai mult p a2a sotie, funda :-ss?love struck

| Marinela_8741 a răspuns:

Draga mea, aici e vorba si de barbat, iar eu cred ca da e mai importanta decit prima.