| BlitzLikeXd a întrebat:

Pentru voi ce este sexul protejat?

Răspuns Câştigător
| deeea28 a răspuns:

Sexul protejat e ala cand te protejezi prin diferite metode. Cele mai cunoscute sunt anticonceptionalele si prezervativul. Prezervativul este cel mai cunoscut si cel mai bun fiindca el te protejeaza si de boli venerice. Bolile venerice sunt boli luate prin transmitere sexuala, adica atunci cand faci sex. Anticonceptionalele, le iau femeile, sunt pastile si le protejeaza de o sarcina, dar de boli, ele nu te protejeaza nici pe tine, nici pe ea, astfel cel mai bun mod de protectie pentru ambele sexe este prezervativul.

12 răspunsuri:
| Iasmiine a răspuns:

Sexul protejat te ajuta sa te bucuri mai mult de experienta, fara sa iti faci probleme ca te vei alege cu o infectie sau cu o boala.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu prea imi place, prefer fara

| OnuOnulică a răspuns:

Pentru a ne proteja de sida.

| Felys a răspuns:

Atunci cand este folosit prezervativul, acesta protejaza de sarcina si de boli cu transmitere sexuala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne portejeaza de diferite boli si ne fereste de o sarcina nedorita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sexul practicat cu prezervativ.

| Demonull a răspuns:

Sex cu prezervativ.cati 12 ani ai?

| bogdan72 a răspuns:

Pentru mine este sexul intr-un buncar. Vine apocalipsa nucleara? Sunt protejat, pot sa fac sex in continuare!

Răspuns utilizator avertizat
| varcolaccc a răspuns:

Protejarea de boli si de o sarcina nedorita

| ioanaAn a răspuns:

Un mod de protectie contra copilasi nedoriti.

| deaadeea a răspuns:

Tot sex doar ca te protejezi de o sarcina