| BlitzLikeXd a întrebat:

Cum este sexul protejat foarte important? Argumentati

8 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Da,este important sexul protejat, deoarece te ajuta la prevenirea bolilor cu transmitere sexuala, si reducerea unei posibile sarcini.
Astea sunt lucrurile importante, si de altfel, singurele! laughing

| foxsilver a răspuns:

Sexul protejat te fereste de boli transmisibile si sarcina nedorita. Daca aceste argumente nu iti sunt indeajuns... nu stiu ce as mai putea adauga!

| OnuOnulică a răspuns:

Da, normal că e important.

| Fatamuntilor a răspuns:

DA DA DA mai ales pentru fete. Protejarea de boli, sarcini nedorite, lipsa stresului.

| Crucified a răspuns:

Ia gândeşte-te şi tu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sexul protejat te ajuta sa te bucuri mai mult de experienta, fara sa iti faci probleme ca te vei alege cu o infectie. Pentru ca daca ai o astfel de infectie in zona genitala, poti sa iti iei adio de la o activitate sexuala satisfacatoare. In plus, bolile cu transmitere sexuala au consecinte serioase asupra corpului tau.
Sanatatea ta sexuala depinde de masurile de siguranta pe care le iei in timp ce faci sex. Contactul sexual nu este unic, de aceea trebuie sa ii permiti corpului tau sa se bucure de el de fiecare data. Tocmai de aceea sexul protejat este atat de important si duce placerea si satisfactia catre un alt nivel.
Te pup!

| Roman_Florinel_1956 a răspuns:

Adica cu cersaful pestetine

| AlisPretty a răspuns:

Este important. Nu poti sa iei boli cu transimtere sexuala sau sa lasi insarcinata sau sa ajungi insarcinata