| denysame a întrebat:

Peste 3 zile se inplinesc o luna de cand sunt cu prietenul meu.[vreo 10 zile am stat despartiti dar ne'am impacat] ce sa ii spun? Problema este ca el este din alt oras...Cine imi spune si mie un text de dragoste pentru aniversarea de o luna?[El nu este firea sa mai tina minte lucrurile, cred]

1 răspuns:
| chocolate27 a răspuns:

O avalansa de sentimente ma incearca langa tine:te iubesc, te urasc, te ador, te detest, vreau sa te am, vreau sa te uit! pot spune doar ca langa tine ma simt in siguranta, iubita, respectata, admirata, dorita! ne ciondanim doar pentru a ne impaca...ne tachinam doar pentru a vedea reactia celuilalt si pentru a-i confirma verbal, dupa, ca nimic si nimeni nu se compara cu persoana de langa noi

Vreau imperfectiunea. Vreau, ca atunci, cand "cantecul" se va opri, sa dansez un "dans" pe care nu-l cunosc. Vreau sa te incrunti cand nu te bag in seama. Vreau sa te fac sa plangi. Vreau sa te superi, sa ma certi si sa ma ierti. Vreau sa spun prostii si sa ma saruti zambind. Vreau, ca atunci, cand nu ma mai suporti si pleci, sa intorc capul dupa tine si sa tip in gandul meu sa te intorci. Vreau sa-mi fie dor de mirosul pielii tale. Vreau sa ma necajesti, sa ma tachinezi, sa te joci cu mine, Vreau sa fim copii, vreau sa fim adulti. Vreau sa-mi descoperi senzualitatea, salbaticia, Vreau sa ne exploram simturile, trupurile, dorintele. Sunt o rasfatata si nu trebuie sa imi lipseasca asta de la tine. Vreau mult. Vreau…Tu?

In desertul buzelor tale sa ma pierd as vrea,
Sub razele firavei luni sa simt atingerea ta
In oceanul ochilor tai sa se scalde sufletul meu
Sa naufragiez pe insula pieptului tau.as vrea...
Simti ca o vraja pasiunea in suflarea mea
Am nevoie ca de aer de dragostea ta
TU si EU-un tot spre perfectiune
sa plutim molcom, imbatati de iubire sa uitam e lume

Daca mai vrei, da mesaj pe privat big grin