| anemona112 a întrebat:

Plss ajutati-ma! Mi-a intarziat ciclul cu 1 saptamana. pana acum nu mi s-a mai intamplat niciodata sa imi intarzie mai mult de 3 zile. Am intretinut relatii sexuale neprotejat, dar acum 2 zile mi-am facut un test de sarcina si rezultatul a fost negativ. E cazul sa ma impacientez?straight face?

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Da, rezultatul de sarcina nu este concludent fiindca l-ai facut prea repede. Fa-l din nou la 10 zile de intarziere a menstruatiei.

| Papusik a răspuns:

Ai facut testul prea repede.
Si nu intotdeauna testele dau rezultatul corect.

| buburuza2 a răspuns:

Pai depinde de cand ti.a venit, daca ai mai putin de doi ani e absolut normal si daca il ai de mai mult timp, nu e ceva anormal! Ar trebuie sa te ingrijorezi cand nu iti vine o luna nu 1 saptamana. Ai grja de tine. Pupici.

| oanaX a răspuns:

Mai fa un test peste cateva zile si abia atunci vei sti sigur(aproape sigur ca pot sa mai greseasca)