| anonim_4396 a întrebat:

Plzz un sfat! Deci. un buna inainte si sper sa aveti rabdare sa-mi citi povestea si v-as ruga din suflet sa-mi raspunde-ti.(funda si voturi )toate sfaturile bune care mi le dati o sa vi se intoarca si voua cand aveti nevoie. plzzz

Povestea mea incepe in clasa a 6a cand in drum sper casa eu si o colega am intalnit cu un coleg de clasa care imi prezenta un amic al lui pe nume X el incerca sa tot sa se lege de mine no jignit ca imi pica fata si ca. Peste o zi il vad la scoala el bineintels nu m-a pirivit. Trece o saptamana si realizez ca imi place de el:-o si cand trecea pe hol i-am spus sarcastic Buna! si atunci el m-a apucat de brat si s-a uitat insistent la mine mai un pic si imi dadea si un pumn in fatacrying mi s-a rupt inima in doua simteam ca mor crying dupa incident mai l-am vazut la socala si pe zi ce trecea tot mai indragostita eram de el. anul trecut in decembrie (cls 6) pierdeam noptile dechizand geamul sa-l aud vocea care imi umplea inima crying si plang cand ma gandesc ca era frig si eu stateam si ma gandeam la el zi si noapte crying. Asa a fost toata clasa a 6 a dupa am pirmit vacanta. a venit vara si nu ne-am mai vazut eu l-am inceput sa-l uit. si in septembrie. prima zi de scoala eee ce sa vezi statea cu un cloeg si vorbea si se uita la mine. vrobea. se uita la mine. bis. EL e prieten bun cu unu din blocu meu adica sunt o gasca de "golani " juniori si tot suna la mine la interfon sa-i dechid usa :X:X:X:X:X:X:X si eee asa de dragutt. deci chiar imi vine sa plang acum eu sunt in clasa a 7a si el in clasa 6 si ne vedem fetele in fiecare zi pe hol eu ma uit insistent la el. el crede ca am ceva cu el de aia nu prea ma place.si NU VEDE CA IL IUBESC! adica cum poti sa uiti o pers daca tot interactionezi cu ea crying nu mai stiu ce sa fac cher numai pot el nici nu se uita la mine. doar sa-i dechid usa sunt buna atat. crying(( va rog spuneti-mi ce sa fac. nu am cum sa-i zic ar fi groaznic mar respinge si mar batjocori crying dar nici sa traiesc cu ganduri toata viata eu il iubesc si nici macar nu am incercat sa vb cu el. dar mie mi foarte frica de el crying adica n-am cum sa merg la el si sa-i spun buna! ar rade de mine poate m-ar si bate. si e foarte golan si smecher. asta iubesc cel mai mult la el :X:X:X chiar il iubesc crying.deci va rog dein suflet sa-mi ziceti cea si stiu ca e mai mic ca mine. si e rau crying dar ziceti ce sa fac? plzzz si Multumesc! ca ati citit

6 răspunsuri:
| cHoCollaTeFllory a răspuns:

Lasa-l in pace. Gasesti pe alt cineva mai de nasu' tauhappy.

| Criiistinutsa a răspuns:

Eu zic sa-l lasi in plata Domnului. E si mai mic decat tinestraight face! Vrei sa-ti iei copil sa-l cresti? Copil razgaiatoh go on. O sa gasesti unul frumos care sa te merite, nu prost care nu stie sa iubeasca!
Capul suswinking!

| VirusS97 a răspuns:

Mai intai vreau sa ti explic ca acest baiat de care ai spus este inca copil si nu a dat inca de fete asa cum ai realizat tuh ca iti place de el... probabil ca nu am dreptate dar iti poti da seama daca il vezi ca are ceva prietene sau se uita dupa fete in pauze sa stii ca in clasa a V putin baieti se uita dupa fete acum fiind a VI a e posibil dar nu cred; in fine el este acum un copil care se da cam smecher dupa cum ai zis, dar dupa ce o sa descopere fetele o sa se dea muult mai smecher sau o sa se schimbe. Iar acu o intrebare tie iti place de el doar ca e smecher si e golan? daca s ar schimba e ai spune? si sa-ti dau un sfat asteapta pana in clasa a VII cand tu o sa fi a VIII si o sa vrea sa fie cu cineva mai mare aceea o sa fi tuh! si incearca sa te dai si tu mai smechera sau sa umbli cu prietenii lui sa vezi ce chestii ii plac si ce lucruri aveti in comun. Iar faza ca tear lovi daca l-ai saluta nu tare cred... numai daca e cel mai mare golan iar daca e asa teasi sfatui sati alegi un baiat mai normal, iar daca tu crezi 100% ca tear lovi incearca sa mai astepti si sa-l faci sa te caute el pe tine dar asta nu stiu depinde. mai bine mai astepti un an.sau daca nu rezisti fara el dai un biletel in care sal intrebi daca te place dar totusi mai bine ai vb cu el in timp ce esti cu un prieten sau ceva un coleg sa nu te loveasca sper ca te-am ajutat BFT!

| MrsPink a răspuns:

Pai... inainte sa stai numai cu gandul la baieti ar trebui sa inveti sa scrii corect I don't want to see si... ce fel de baiat e ala care sa dea in fete?
din spusele tale mi l-am imaginat ca fiind un imatur, nesimtit.

| sakuraro a răspuns:

In primul rand ce e cu atatia CRYING fara rost?
in al doilea baiatul TREBUIE sa fie mai mare
in al treilea e un golan
in al patrulea rand chiar daca il iubesti pastreaza-ti demnitatea si uita-l
traieste-ti viata fara sa te gandesti la el ca nu merita!

| jucator a răspuns:

Uital...rolling on the floor balta are peste.rolling on the floordaca intelegirolling on the floor