| iser5688 a întrebat:

Poate o fata sa rămână gravidă fără sperma?

Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Absolut NU!
Daca cumva te referi la acele proiecte dezvoltate in tari precum Marea Britanie, Australia, Japonia, in care s-au creat embrioni artificiali in laborator doar din celule epiteliale, cred ca intelegi ca este momentan doar un studiu si un experiment stiintific.A fost testat pe oameni? Da! A existat un cuplu de voluntare, dar din pacate procedeul nu este considerat etic din mai multe puncte de vedere, unul dintre ele fiind acela ca embrionii creati artificial se dezvolta doar in feti de sex feminin.

In viata cotidiana, insa, momentan asta este avansul nostru biologic si sunt imperios necesare ovulul si sperma pentru a crea o alta fiinta umana.
Numai bine!

8 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Are sens.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, asa ceva este practic imposibil, fiindca spermatozoizii din sperma sunt cei care fecundeaza ovului, ca femeia sa ramane gravida.

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect este NU. Sperma contine spermatozoizii necesari pentru a se realiza procesul de fecundare a ovulului si astfel sa ia nastere o noua fiinta umana.

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Rihanna20B a răspuns:

Nu

| alinstefanvlad a răspuns:

Depinde. Daca vreo forma de divinitate(Zeus sau altii) decid sa aiba copii cu tine, se poate intampla. Am vazut un caz de genul acum 5 ani la RomaniaTV.

| giorgefierarul a răspuns:

Da normal.
Du te la mata si zii ce cacaturi intrebi pe net.

| rozetasibom a răspuns:

Persoanele care nu stiu raspunsul la intrebarea asta nu au dreptul sa faca sex.