| DaianaPiersicutza a întrebat:

Poate o sa para ciudat, dar am 15 ani si inca nu am avut pana acum prieten deci nu stiu sa sarut nu stiu cum sa ma port, sunt cam copilaroasa. Va rog ajutati-ma. Ce sa fac? Daca prietenul meu va rade de mine? Chiar daca tine la mine si ma va intelege? Va rog. Daca povesteste cuiva? O sa ma fac de ras.

Răspuns Câştigător
| anaMARIA a răspuns:

Nu e nimic ciudat in asta.
Sunt fata si eu, am trecut si eu prin asta si iti spun sincer ca nu ai de ce sa fi asa panicata si speriata.Probabil degeaba iti spun, ca nah... tot cu starea asta o sa ramai in mod sigur big grin Si stiu asta tot din proprie experienta.De ajutat nu prea avem cum sa te ajutam aici, nu putem explica ce si cum sa faci.Nici daca te "documentezi" de pe net nu rezolvi absolut nimic.La fel de speriata eram si eu, ma gandeam ca va rade de mine, ca o sa spuna ca sunt o copila toanta...dar nu a fost asa.Si nici nu a fost un sarut reusit :-s L-am muscat si de limba, si m-am si lovit cu dintii in dintii lui laughing Deci imagineaza-ti big grinhee hee Si spre uimirea mea nu a ras de mine [-x Am ras aman2 si cand l-am muscat si cand l-am lovit si am continuat big grin Si, dupa cum ti-am spus nu iti putem explica noi ce sa faci. Faci pur si simplu ce face si elwinking Lasa rusinea si frica la o parte! Bafta! Te pup :*

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Stai linistita, orice baiat normal se asteapta ca o fata sa nu fi avut iubit si sa nu se fi sarutat pana la 15 ani. Esti inca un copil, ar fi anormal sa te fi sarutat deja. Prietenul tau nu va rade de tine, iti va aprecia normalitate si va fi bucuros ca este primul.

| St3fU a răspuns:

Mai deci in primul rand.n'ai cum sa saruti prostlaughing uita'te pe net si o sa vezi macar relativ cum se face.si incerci si tu.dar iti zic eu ca la momentu respectiv o sa si uiti ca n'ai mai sarutatlaughing daca ti'e totusi frica ca nu te descurci incearca prima data cu un prieten foarte bunbig grin

| Adelutza_8961 a răspuns:

Deci diana...am trecut si eu prin asta mai demult.Sa nu faci prostia sa i spui ca stii.Nu are rost sa te documentezi de pe net pentru ca oricum in momentul de fata no sa iti vina in cap ce ai citit. Iti zic din propria experientza vei fi si mai panicata pentru ca te vei gandii mereu ca nu vei reusii sa faci ce scrie acolo.Deci asta nu e o sollutie. Vorbeste deschis cu prietenul tau. Daca e cu tine inseamna ca te place nu? si daca o rade de tine.inseamna ca nu te merita ca nu tine la tine.Deci nu pierzi nimic ai doar de castigat. Atunci la momentul de fata lasa´te dusa de val nu te gandii la nimic inchide ochii si fa exact ce face el.Nu faci ce zice pe net faci ce face el.Primul sarut cu o persoana nu e niciodata perfect din cauza sincronizarii dar a 2a a3a si as amai departe sunt:X. Sper sa iti fi fost de ajutor. Bafta>big grin

| madutZZa20 a răspuns:

Nu te speria si nu te gandi ca ar putea sa rada de tine.De foarte multe ori un baiat care te iubeste cu adevarat e foarte fericit sa fie primul din viata ta.In plus nu ai o varsta asa inaintata esti inca micutSa.Cunosc eu pe cineva a avut primul prt la 18 ani atuni a fost primul sarut iar cand prietenu ei a aflat a fost foarte fericit si o pretuieste foarte mult.Ai incredere in tine. Pupici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mare branza, eu am 21 si n-am fost cu nimeni pentru ca sunt grasa si urata si nimeni nu ma place.Nu-ti mai plange de mila aiurea, esti normala si n-o sa rada nimeni de tine.