| angellom a întrebat:

Poate sa iasă sperma din penis chiar dacă nu a avut loc o ejaculare propiu zisa? Știu ca exista varianta ca lichidul Pre ejaculator sa continuata spermatozoizi de la o ejaculare recenta, dar eu nu asta vreau sa știu.Sa zicem ca nu am ejaculat de doua zile și fac sex fără sa ejaculez fiindcă ma opresc din anumite motive...pot scapa sperma in vagin chiar dacă nu am ejaculat deloc in acel act?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul aparitiei unei surescitari extreme care poate apare din anumite motive (in cazuri rare/extreme) pe parcursul coitului pot sa existe scapari de sperma nesesizabile. De regula acest fenomen se produce/apare in cazul tinerilor lipsiti de experienta sexuala in timpul intretinerii primelor contacte sexuale sau la inceputul vietii sexuale abia incepute.