| Mihaimagnidicul28 a întrebat:

Poate vreo scurgere de orice tip sa semnaleze o sarcina la 3 saptamani după contractul sexual?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul tau/al vostru de fapt, scurgerea existenta in acest moment reprezinta o urmare fireasca a dereglarii hormonale care a aparut in urma folosirii pastilei contraceptive de a 2-a zi. Aceasta sangerarea NU are nici cea mai mica legatura cu joaca sexuala care a avut loc in urma cu 3 saptamani. Ar putea sa aiba legatura cu viitoarea menstruatie care in mod normal ar trebui sa inceapa in data de 28 sau 29 Ianuarie. Insa in cazul vostru mai exista si posibilitatea ca ziua de incepere a menstruatiei sa fie amanata de posibilele dereglari hormonale care pot sa apara in urma folosirii pastilei de a 2-a zi cu putin timp in urma. Sanatate!

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca ai menstruatie nu esti gravida, simplu, exista cazuri nu neg asta, hai sa spunem 20%, de asta exista acest test de sarcina

| Violleta2022 a răspuns:

Nu am inteles o iota despre ce vorbesti!
Despre ce scurgeri vorbesti, are infectie?
Daca este infectie, atunci sa mearga la ginecolog, sa afle cu ce este infectata ca sa poata lua tratamentul corect.
Totusi, ce treaba au "scurgerile" astea, cu gravidia?

Ca sa aflii daca este fata gravida, pune-o sa faca un test de sarcina DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala!

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Ely1234567 a răspuns:

Daca este de culoare roz deschis si vine foarte putin da. Mi-e asa mi-a venit în toată ziua cate-o peata de sânge roz timp de o săptămână. Si cand am mers la medic am aflat că sunt însărcinată în 4 saptamani dar din pacate am dus sarcina doar până la 5 saptamani

| RAY a răspuns (pentru Ely1234567):

Ai facut avort spontan? probabil asta era un semn

| Ely1234567 a răspuns (pentru RAY):

Da la 5 săptămâni am pierdut sarcina